Bugün, Tok Eczanesi Nöbetçidir.

Bugün, Tok Eczanesi Nöbetçidir.

Mezbahanemiz Dinar ımıza Hayırlı Olsun

Mezbahanemiz Dinar ımıza Hayırlı Olsun

Mezbahanemiz Dinar ımıza Hayırlı Olsun

Dinar Belediye Başkanımız Nihat Sarı’nın göreve geldiği ilk günden itibaren başlattığı mezbahane revizyon çalışmaları tamamlandı.

Dinar Belediye Başkanımız Nihat Sarı’nın seçim beyannamesinde yer alan ve Dinar’ımızın kanayan yarası olan mezbahanenin revizyon çalışmaları, ihalesi yapılan makine ve teçhizatlarda büyükbaş ve küçükbaş hayvan kesimi yapılarak test aşaması tamamlanmıştır. İl Tarım ve Orman Müdürlüğünden gelecek olan heyetin ruhsatlandırması sonucu mezbahanemiz halkımızın hizmetine sunulacaktır.  

Başkan Yardımcısı Muharrem Öztürk, Belediye Meclis Üyeleri Abdullah Yıldız ve Veli Özcan ile birlikte test aşamalarına katılan Belediye Başkanımız Nihat Sarı, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Göreve geldiğimizde kapalı olan mezbahanın yeniden faaliyete geçmesi ile ilgili gereken iş ve işlemler için İl Tarım ve Orman Müdürlüğünde görüşmelerde bulunduk. Yapılan görüşmelerin ardından ilçemize gelen İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ekiplerinin verdiği rapor neticesinde ihalesini yaptığımız makine ve teçhizat ekipmanlarının kurulumu tamamlandı. Bugün makine ve teçhizatların test aşamasını tamamladık.  Bugünde ilkel şartlarda yapılan hayvan kesimini, daha sağlıklı ve hijyenik bir ortamda olması için ilçemize kazandırdığımız modern teknolojik bir kesimhanenin revizyon işlemlerini tamamladık. Artık bölgemizin malum hayvancılık üzerine bir yapısı var. Bu kapsamda artık kesimlerimizi daha sağlıklı hijyenik bir ortamda gerçekleşecek. İl Tarım ve Orman Müdürlüğünün vereceği ruhsat sonrasında mezbahanemizi halkımızın hizmetine açacağız. İlçemize ve hemşerilerimize hayırlı olsun.” dedi.


Diğer Haberler

Belediye SMS Bülteni!