Bugün, Sevinç Eczanesi Nöbetçidir.

Bugün, Özdemir Eczanesi Nöbetçidir.

Mustafa Kemal Atatürk’ün ilçemize gelişinin 90.yıl dönümü

Mustafa Kemal Atatürk’ün ilçemize gelişinin 90.yıl dönümü

Mustafa Kemal Atatürk’ün ilçemize gelişinin 90.yıl dönümü

Mustafa Kemal Atatürk’ün İlçemize gelişinin 90. Yıl dönümü dolayısıyla temsili bir yürüyüş programı yapıldı.

Belediye Bandomuz öncülüğünde, İstasyon Garı mevkiinden başlayan kortej yürüyüşü öncesi belediyemiz zabıta ekipleri tarafından etkinliğe katılanlara Türk Bayrağı hediye edilerek dağıtıldı. Programa; İlçe Kaymakamı Selami Kapankaya, Belediye Başkanımız Nihat Sarı, ilçe Jandarma Komutanı J. Yüzbaşı Necip Kacar, Emniyet Müdürü Özgür Taşkın, AK Parti İlçe Başkanı İdris Er,  MHP İlçe Başkanı Mustafa Karahan,  CHP ilçe Başkan Vekili Mehmet Altıntaş, İyi Parti ilçe Başkanı Oktay Sayın, Milli Eğitim Müdürü Ufuk Taşbaş,  Şube Müdürleri Mehmet Ceylan, Ahmet Ceviz, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Abdullah Bağırkan, Ziraat Odası Başkanı Cengiz Güçlü, Taşıyıcılar Kop. Başkanı Bayram Ceylan, Esnaf Odası Başkanı Sabri Can Bekle, İl Genel Meclis Üyesi Murat Orhan, Belediye meclis üyeleri, daire amirleri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Protokol üyeleri ve vatandaşlarımız Bando eşliğinde İstasyon Garı mevkiinden Hükümet Konağı önüne kadar çalınan marşlarla temsili bir yürüyüş yaptılar. Yapılan yürüyüş sonrasında Atatürk büstüne Belediye Başkanımız Nihat Sarı tarafından koyulan çelenk sonrasında Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu.

Programda bir konuşma yapan Belediye Başkanımız Nihat Sarı günün anlam ve önemini belirten konuşmasında şunları söyledi; “ Sayın Kaymakamım, Kıymetli Protokol Üyeleri, Basının güzide mensupları ve siz değerli hemşerilerim 12 Mart Atatürk’ün Dinara gelişinin 90. Yıl anma programına hoş geldiniz şeref verdiniz. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk daima yurt gezilerini ve halkın içine girmeyi çok severdi. Yurt gezilerinden biri olan Antalya gezisinden Ankara’ya dönerken programlı bir şekilde 12 Mart 1930 Saat 15:00 sularında ilçemizi ziyaret edeceği haberi gelmişti. Bunun üzerine çevre köy ve kasabalara haber salınmıştı. 12 Mart Çarşamba günü insanlar akın akın şehre gelmiş ve her yer ana baba gününe dönmüştür. Cumhuriyet meydanı ve çevresine insanlar taşmıştı. Atatürk dinara girmiş ve kalabalığın arasından halkla sohbet ederek şuan belediye iş merkezi olduğu yerde eski belediye binasına geçerek o zamanın Kaymakamı ve belediye reisi ile ilçe hakkında fikir alışverişinde bulunduktan sonra kalabalığın arasından ulu cami yanında ilçenin tek salonu olan Türk Ocağına geçerek buradan halka bir konuşma yapmıştır. Ve konuşmanın akabinde coşkulu tezahüratlarla arabasına kadar uğurlanmıştır. Oradan da Afyona gitmek üzere ilçemizden ayrılmıştır. Atatürk’ün ilçemize gelişini kültürel etkinliğe dönüştürüp destekleyen kuruluşları ve vatandaşlarımızı kutluyorum” dedi.

Kaymakam Selami Kapankaya programda yaptığı konuşmada; “Bu gün Dinar için güzel bir gün anlamlı bir gün istasyonun oradan Atatürk’ün Dinar’a teşrif edişinin yıl dönümü nedeniyle bir yürüyüş yaptık. Geçmişini bilmeyen geleceğini kurumaz diyoruz her zaman büyük Atatürk Dinar’a uğrayarak Dinar’a şeref vermiştir.” dedi.

Programda olan Halk Eğitim Merkezi Kır Efeler Foklar Ekibinin gösterileri Şehitlerimizin olmasından dolayı iptal edilerek son buldu.


Diğer Haberler

Belediye SMS Bülteni!