Bugün, Erler Eczanesi Nöbetçidir.

Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi ihalesi yapılacak

Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi ihalesi yapılacak

Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi ihalesi yapılacak

Dinar Belediye Başkanımız Nihat Sarı’nın seçim beyannamesinde yer alan Dinar Belediyesi tarafından sahipsiz hayvanların bakım ve tedavilerinin yapılacağı bir tesis kurulacak. 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu ve Hayvanların Korunmasına Dair Uygulama Yönetmeliği kapsamında, hayvan refahı yönünden tüm detaylar düşünülerek tasarlanan Sokak Hayvanları için Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinin ihalesi gerçekleşecek. 

İlçemiz Oğullar mevkiinde bulunan Orman İşletme Müdürlüğüne ait olan arazinin 12.000 m2’lik bölümü Dinar Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi için yer tahsisi yapılmıştı.

Belediyemiz İhale komisyonu tarafından Sokak hayvanları rehabilitasyon merkezi inşaatı yapım işi ihale dosyaları hazırlandı.

İhale 06.01.2020 Pazartesi günü Belediyemiz Meclis salonunda gerçekleşecektir.

Dinar Belediye Başkanımız Nihat Sarı projeyle ilgili yaptığı açıklamada; “Seçim beyannamemizde vermiş olduğumuz sözlerden biriside sokak hayvanları bakım ve rehabilitasyon merkezi idi. Milli Parklar Bölge Müdürlüğü, Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü ve gerekli Müdürlüklerden izinler alınarak Isparta Orman İşletme Bölge Müdürlüğü, Dinar Orman İşletme Müdürlüğü ve Dinar Belediyesi arasında imzalanan protokolle birlikte çalışmalara başlandı. İlçemiz Oğullar mevkiinde bulunan Orman İşletme Müdürlüğüne ait olan arazinin 12.000 m2’lik bölümü Dinar Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi için yer tahsisi yapıldı. Projemizi hayata geçirmek için ihaleye çıkıyoruz. Hayırlısıyla ihalemiz 06.01.2020 tarihinde gerçekleşecektir. İlçemize hayırlı olsun.” dedi.

Diğer Haberler

Belediye SMS Bülteni!