DİNAR 125. YIL ÖĞRENCİ VELİLERİNE AİLE EĞİTİMİ VERİLDİ

  • 08 Mart 2018
  • 1.232 kez görüntülendi.
DİNAR 125. YIL ÖĞRENCİ VELİLERİNE AİLE EĞİTİMİ VERİLDİ

Dinar 125. Yıl Anaokulu Müdürü Tutku METİN ve Denetimli Serbestlik Kurum Psikologu Duygu ÖZCAN, Okul öğretmenleri Ayşe Nur AYDIN,Ayşe HORZUM ve Hülya ÇELİK tarafından planlanan ve yürütülen 7 Adımda Aile Eğitimi Projesi Kapsamında ilk oturum SPK YBO Konferans salonunda gerçekleştirildi.

Uzman Psikolog Duygu ÖZCAN tarafından Aile İçi İletişim ve Cinsel İstismar konusunda okul velileri ve öğretmenlere verilen eğitimde, ailelerin çocuklarıyla yaşadıkları problemler hakkında görüşmeler yapıldı. Ayda iki oturum halinde planlanan eğitimin Çocuğun Davranışlarında Ödül ve Cezanın Yeri-Olumlu Disiplin’ konulu 2. Oturumu ‘29 MART Perşembe günü yapılması planlanmaktadır.
Anaokulu çocuğun gelişimi için önemli olduğu kadar, ailenin kendini geliştirmesi açısından da oldukça büyük bir etki payına sahiptir. Ailelerin, çocuklarının ALTIN ÇAĞI olan Okul Öncesi Dönemlerinde gelişimleri hakkında bilgi sahibi olmalarını, yaş gruplarına göre gelişim özelliklerini tanımalarını ve çocuklarının olumlu bir karakter oluşturmalarına destek olmalarını sağlamak amacıyla Dinar 125. Yıl Anaokulu tarafından planlanan ve Uzman Psikolog Duygu ÖZCAN ‘ın verdiği ailelere yönelik 7 Oturumluk bir eğitim planlaması yapılmıştır.
Okul Müdürlüğünden:Ailelerimize yönelik düşündüğümüz aile eğitiminde projemizde yer alan Denetimli Serbestlik Psikoloğu Duygu ÖZCAN’a, özverisi ve başarılı sunumu için , okul öğretmenlerimiz Ayşe Nur AYDIN, Ayşe HORZUM ve Hülya ÇELİK ‘e eğitim kapsamında verdikleri emek için teşekkür ederim.Eğitimimize katılan velilerimizin ilgileri için kendilerine teşekkür eder, katılımlarının devamını dilerim.
Sağlıklı bireyler için sağlıklı bir aile ortamı oluşturulmasında aile eğitimlerinin çok faydalı olacağına inanıyoruz.
Unutmamalı ki Çocuklarımıza Daha İyi Bir Gelecek Sunabilmek İçin, Eğitim Ailede Başlar!!

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kişi Doğrulama Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.