DİNAR BELEDİYESİ KÜLTÜR HİZMETLERİ DEVAM EDİYOR

  • 28 Ocak 2016
  • 1.016 kez görüntülendi.
DİNAR BELEDİYESİ KÜLTÜR HİZMETLERİ DEVAM EDİYOR

DİNAR BELEDİYESİ KÜLTÜR HİZMETLERİ DEVAM EDİYOR

İlçemizin sosyal ve kültürel hayatına canlılık katabilmek ve kültürel değerlerimizi ortaya çıkarmak, yaşatmak, geliştirmek ve gelecek kuşaklara tanıtarak aktarmak için göreve geldiği günden beri “Kültür Hizmetleri”ne ağırlık veren Dinar Belediye Başkanı Dinarlı kitapseverleri iki yeni kitapla buluşturdu.

İlk kitap, Dinar Yazarlar ve Şairler Kültür Derneğinin 2014 ve 2015 yıllarında yaptıkları ve geleneksel olarak her yıl yapacakları “Suçıkan Şiir Günleri”nin iki yıllık faaliyeti ile Dinarlı şairlerin yeni şiirlerinden oluşan bir “Şiir Güldestesi”nden oluşuyor. “Duygu Pınarı” adı verilen kitabı Dinar Türk Ocakları Başkanı ve Dinar Yazarlar Şairler Kültür Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Şair-Araştırmacı Yazar Raif Öztürk hazırlamış.

Sunum yazısını Belediye Başkanı Saffet Acar’ın; önsözünü Dinar Yazarlar ve Şairler Kültür Derneği Başkanı Yaşar Sağlam’ın yazdığı “Duygu Pınarı”nda, 2014 ve 2015 yılı Suçıkan Şiir Günü etkinlik fotoğrafları ve yazılarının yanı sıra; Dinarlı şairler Nedret Gürcan, Süleyman Uysal, Rıfat Yiğit,  Raif Öztürk, Çağrı Yiğit, Refik Kaplan, Mustafa Özçay, Abdurrahman Ertürk, Olcayto Yiğit, Ali Çelik, Ali Osman Demircan, Mehmet Özcan, Mehmet Arslan, Savaş Sarıkaya, Turan Karlı, Mithat Çetiner, Yeşim Çeliker, Ülker Aygün ve İdris Alev’in şiirleri yer alıyor.

İkinci Kitap bir roman, Dinar Yazarlar ve Şairler Kültür Derneği üyesi eğitimci şair ve yazar Rıfat Yiğit’e ait. “Kündekâr” ismini taşıyan roman 174sayfadan meydana geliyor. Çok sayıda şiir kitabı ve romanı basılan Rıfat Yiğit bu romanında da yine kendine has üslubu ile güzel tasvir ve tahliller çiziyor.

Kitaplar geldikten sonra bir açıklama yapan Diyaş-Der Yönetim Kurulu üyesi Raif Öztürk, “Toplumlar töresi ve kültürel değerleri üzerinde gelişir. Dinar’ın zengin bir kültür iklimi var. Dernek olarak bu iklimde değerlerimizi tanıtmak, yaşatmak istiyoruz. Belediye Başkanımız Saffet Acar, Dinar adına her güzelliğe destek veren birisi… Bu durum Dinar için bir şans… Derneğimiz mensuplarına da bu anlamda desteğini esirgemiyor. Kültür adına güzelliklere imza atıyor. Kendisine teşekkür ediyoruz. Bu iki kitabın tanıtımını, 4 Şubat 2016 Perşembe günü akşam saat 19.00 da Dinar Ticaret ve Sanayi Odası Konferans salonunda yapacağımız Dinarlı Âşık Ali Taş’ı Anma Programımda yapılacak ve katılımcılara Dinar Belediyesi Kültür Hizmeti olarak takdim edilecek. Belediye Başkanımıza teşekkür ediyor, bu vesileyle Anma Programına tüm Dinarlı hemşehrilerimizi bekliyoruz,” dedi.

duygupinari000

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kişi Doğrulama Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.