DİNAR BU FIRSATI İYİ KULLANMALIDIR

  • 19 Haziran 2018
  • 1.662 kez görüntülendi.
DİNAR BU FIRSATI İYİ KULLANMALIDIR

DİNAR BU FIRSATI İYİ KULLANMALIDIR

Böyle bir fırsat bir daha ele geçmez. Dinar için iki Milletvekili adayını ayrı partilerden ama seçilebilecek sıralamada olması büyük bir şanstır, bu şansını iyi kullanması içinde particiliği bırakarak daha çok seçilme şansı olan adayın partisinden çok diğer adayı destekleyip iki Dinarlı Milletvekilini Ankara’ya göndermeleri bir fırsattır. Bunun içinde diğer partili seçmenlerin, CHP adayı sayın Hakan uyan’ ı destekleyip oylarını bu yönde kullanmalarıyla mümkün olacaktır. Her fırsatta Milliyetçilikten, Dinarlı olmaktan bahsedenler bunu yaparlar mı bekleyip göreceğiz.

Dinar, Cumhuriyet kurulduğundan bu güne kadar Türkiye Büyük Millet Meclisine ikisi üst üste iki defa seçilmesiyle ON dönem Milletvekili gönderdi. Hiç biriside Dinarın faydalanacağı işsize iş imkânı sağlayacak yatırımı maalesef alamadılar. Ancak parti başkanlarının Dinarla alakası olmayan sözlerini parmak kaldırarak onaylamakla gelip geçti. Şimdi bir fırsat doğdu, AK partinin adayı Sayın Ali Özkaya AK partinin adayı olarak ikinci sıra,  ikinci kez seçilmiş olacak ve şansı da yüksek.  CHP adayı Sayın Hakan Uyan da ikinci sırada ve seçilebilecek bir durumda ancak Dinarlı seçmenlerin de parti gözetmeden bu adayı desteklemeleriyle şansını artırmış ve seçilmesine yardımcı olmaları gerekir. Her vesileyle Dinarlı olmaktan, Dinar sevgisinden bahsedenler bu seçimlerde Cumhurbaşkanlığı için kendi arzu ettiği kişiye oyunu kullanabilir ancak Milletvekili seçiminde mutlaka kendi partisinden çok CHP adayına oyunu verirse çalışkan, dürüst ve başarılı olacağından emin olduğumuz Sayın Ahmet Hakan uyanı da Ankara’ya göndermiş olurlar.

Bir elin nesi var iki elin sesi var prensibiyle Dinar iki Milletvekilini Ankara ya gönderdiği takdirde mutlaka Dinarın özlem duyduğu ve bu güne kadar giden Milletvekillerinin yapamadığı hizmet bu güzel memlekete gelecektir. Bu iki Milletvekili kafa kafaya verip Dinar ve Dinarlının faydalanacağı işsiz gençler başta olmak üzere ekmek kapısı bir tesisi Dinara getireceklerdir. İki Milletvekili bir olup Milletvekillerine, iktidar partisine, Bakanlara, hatta Cumhurbaşkanına dertlerini dile getirerek daha da etkili olacaklarından ben eminim. Yeter ki Dinar’ı çok sevdiklerini her vesileyle söyleyenlerin doğru söylediklerini Dinarı,  partilerinden çok sevdiklerini ispat etmenin zamanıdır. Memleketini sevmenin göstergesi böyle zamanlarda belli olur.   Dinar sevdalısı olmak, partim bir yana Dinar bir yana diyerek ikinci Milletvekilini göndermek için fedakârlık yaparak Sayın Ahmet hakan uyanı parti düşünmeden oylarıyla destekleyerek olur. Dinar’ı sevmek; böyle bir şansın bir daha tesadüf etmeyeceğini bilerek bu şansı iyi ve Dinar lehine kullanmakla olur, Dinarlı olmak ileriki yıllarda bu topraklarda yaşayacak çocukları, torunlarının istikbalini düşünerek onların kimselere muhtaç olmadan çalışıp yaşayacağı bir tesisin Dinar’a kazandırılmasıyla olacaktır. CHP adayının da seçilebilecek bir sıralamada olup Dinar ve çevresindeki seçmenin A. Hakan Uyana oy vermeleri durumunda bu adayımızda Dinardan,  Meclise Milletvekili olarak giderse Dinar mutlaka çok kazançlı çıkacak ve çok şeyler değişecektir.

1946 yılında Demokrat partisi kurulmuş ve Dinardan da ilk Milletvekili Sayın Ahmet Veziroğlu seçilerek meclise girmişti, ikinci defa yapılan seçimde de Dinar, köy ve çevresinden de parti gözetmeksizin seçmenlerden almış olduğu oylarla Milletvekili oldu.1983 yılında yapılan Milletvekili seçimlerinde anavatan partisinden Sayın Hamdi Özsoy Afyon Milletvekili olarak meclise girdi. 1987 yılında tekrar aynı partiden adaylığını koydu ve Dinardaki CHP’li seçmenlerin de oylarını alarak ikinci defa Türkiye Büyük Millet Meclisine girmişti. Şimdide CHP adayı Sayın Ahmet Hakan uyan diğer partili seçmenlerin oyunu bekliyor, her vesileyle Dinarlı olmaktan, Dinar sevdasından bahsedenlerin ikinci bir milletvekilini de meclise gönderebilmek için Dinar ve çevresinin kendi hemşerisini desteklemesi yerinde olacaktır. Yıllardır ihmal edilmiş, şeker fabrikası yapacağız, Vilayet yapacağız, tesisler kuracağız diye siyasilerin oy almak için verdileri sözler maalesef hiç birisi gerçekleşmedi. Dinar hep ihmal edildi.

Bu seçimlerde bari ayağımıza gelmiş olan fırsatı kaçırmayalım, iki Milletvekilini birlikte Ankara Büyük Millet Meclisine göndermemiz halinde yıllardan beri söz verilmiş tutulmamış olan birçok hizmet Dinara gelecek, Dinarda çok şeyler değişecektir. Dinarı sevenler, Dinarlı olmaktan gurur ve onur duyanlar, Dinar sevdasıyla yaşayanlar Bu memleketin geleceğini düşünerek Dinar’ın çocuğu olan Sayın Ahmet Hakan Uyan için oy kullanmalıdırlar. Çünkü böyle bir fırsat bir daha ele geçmez.

SAYGILARIMLA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kişi Doğrulama Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.