DİNAR BUHURCULAR HUZUR EVİNDE MORAL GECESİ

  • 11 Aralık 2014
  • 2.166 kez görüntülendi.
DİNAR BUHURCULAR HUZUR EVİNDE MORAL GECESİ

moral1

DİNAR BUHURCULAR HUZUR EVİNDE MORAL GECESİ

Afyonkarahisar’ın Dinar ilçesinde Buhurcular huzur evinde yaşlılara olan saygı ve değeri artırmak amacıya moral gecesi düzenledi.

Toplumsal dayanışmanın önemli göstergelerinden birisi, yaşlıların karşılaşabileceği sorunların en aza indirilmesi ve bunların çözümüne ulaşabilme olanaklarının onlara sunulmasıdır. Yaşlılarımız milletimizin onurudur. Onlara sahip çıkmak ve onlarla ilgilenmek tüm toplum bireylerinin vatandaşlık görevidir. Büyüklerine sahip çıkan toplumlar, medeniyeti yakalamış toplumlardır. Ömrünün büyük bir kısmında topluma ve ülkesine hizmet vermiş olan büyüklerimizi, yaşlandıkları dönemde memnun etmek gurur vericidir. Mustafa Kemal ATATÜRK demiştir ki “Bir milletin yaşlı vatandaşlarına ve emeklilerine karşı tutumu; o milletin yaşama kudretinin en önemli kıstasıdır. Geçmişte çok güçlüyken, tüm gücüyle çalışmış olanlara karşı minnet hissi duymayan bir milletin, geleceğe güvenle bakmaya hakkı yoktur.”

Bu ilkeyle yola çıkan Dinar Huzurlu Yaşam Grubu gençleri yaşlılarla daha iç içe olmaları ve onların unutmaması gerektiğini belirttiler.

Grup Başakanı Mehmet Altıntaş  “ Bu ilk çalışmamız Dinar Huzurlu Yaşam Grubu olarak daha çok faaliyete imza atmak istiyoruz ve bu gibi çalışmaların daha çok yaygınlaşması genç arkadaşlarımızın sanal olmaktan daha çok toplumsal olmasını istiyoruz. “  dedi.

Gecede skeç ve türkülerin yanı sıra yaşlılarla halaylar çekilip oyun havaları oynadı. Gençlerin performansını çok beğenen huzur evi sakinleri genç arkadaşlara teşekkür ettiler.

moral2 moral3 moral4 moral6

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. SEMRA ŞAHİNTÜRK dedi ki:

    Başta grubun başkanı Mehmet Altıntaş ve grubun diğer gençlerini bu duyarlı davranışlarından dolayı teşekkür ediyor başarılarının devamı diliyorum.Semra ŞaHİNTÜRK

BİR YORUM YAZ

Kişi Doğrulama Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.