DİNAR ESNAFLARINDAN AŞURE HAYRATI

  • 31 Ekim 2015
  • 1.000 kez görüntülendi.
DİNAR ESNAFLARINDAN AŞURE HAYRATI

DİNAR ESNAFLARINDAN AŞURE HAYRATI

İlçemiz merkez Camikebir Mahallesi Han Caddesinde bulunan esnaflar bir araya gelerek aşure hayratı yaptı.Belediye Başkanı Saffet Acar’ın da katıldığı etkinlikte vatandaşlara aşure dağıtıldı.Han Caddesinde işyerleri bulunan çarşı esnafları tarafından geleneksel hale getirilmek istenen Aşure Günü etkinliğini başlatmış bulundu. Belediye Otoparkı önünde İkindi Namazı çıkışında düzenlenen etkinliğe Belediye Başkanı Saffet Acar, Belediye Başkan Yardımcısı Rafet Şimşek, çarşı esnafı ve çok sayıda vatandaş katıldı.

esnaflarasuree2015

Çarşı olarak etkinliği geleneksel hale getirmeyi planladıklarını belirten esnaflar, bu tür etkinliklerin aynı zamanda yardımlaşma ve kaynaşmayı da beraberinde getirdiğini kaydettiler. İslamiyet inancına göre Muharrem ayında yapılan Aşure”nin çok manidar olduğunu ve bu günde yaşanan olayların çok önemli olduğunu kaydeden esnaflar, aynı zamanda önemli bir geleneği de sürdüreceklerini söylediler.

Etkinlikte vatandaşlarla bir araya gelen Dinar Belediye Başkanı Saffet Acar,Bu tür hayır kültürünü sürdüren esnaflarımız gelecek kuşaklara örnek olarak güzel bir etkinlik aktarılıyor. Ben bu etkinliğe katkı sağlayan tüm esnaflarımıza teşekkür ediyorum ve “Allah kabul etsin” diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından esnaf tarafından hazırlattırılan 2 kazan aşure İkindi Namazından çıkan vatandaşlara dağıtıldı

esnaflarasuree2015 (2) esnaflarasuree2015 (3)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kişi Doğrulama Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.