DİNAR TSO & SİBİU TSO KARDEŞ ODA PROTOKOLÜ İMZALANDI

  • 10 Haziran 2016
  • 915 kez görüntülendi.
DİNAR TSO & SİBİU TSO KARDEŞ ODA PROTOKOLÜ İMZALANDI

TÜRKİYE& ROMANYA

DİNAR TSO & SİBİU TSO KARDEŞ ODA PROTOKOLÜ İMZALANDI

Dinar Ticaret ve Sanayi Odası ile SİBİU  Tarım Ticaret ve Sanayi  Odası arasında karşılıklı hizmet standartlarının yükseltilmesinin sağlanması, Dinar Ticaret Odası üyelerinin ihracatının arttırılması ve Romanya ile karşılıklı yatırımların çekilmesi amacıyla “Kardeş Oda” Protokolü imzalandı.

Dinar Ticaret ve Sanayi Odası’nın sahip olduğu Akreditasyon sisteminde 5 yıldızlı Oda olabilmenin gerekliliklerinden birini yerine getirmek hem ülkeler arasında ekonomik, teknolojik ve İnsani ilişkileri güçlendirmek ve hizmet kalite anlayışını paylaşma amacıyla yurt dışında bulunan bir Ticaret Odasıyla Kardeş Oda Protokolünün imzalanması amacı doğrultusunda Sibiu Tarım Ticaret ve Sanayi Odası ile anlaşma sağlandı.

Oda Kayıt Zorunluluğunun olmadığı Sibiu Tarım Ticaret ve Sanayi Odası yaklaşık 300 Üyesine Kendi binasında hizmet vermektedir.

*DİTSO ile SİBİU Tarım Ticaret ve Sanayi Odası (CIA) arasında iletişimi güçlendirmek,

*Karşılıklı hizmet standartlarının artırılmasını sağlamak,

*Ortak toplantılar ve faaliyetler düzenlemek, işbirliği sayesinde daha kapsamlı faaliyetler/ projeler hazırlamak,

*Ticaret ve Sanayinin gelişmesi için birlikte hareket etmek ve böylece Dinar ile Sibiu odaları arasındaki birlikteliğiyle diğer odalar arasında işbirliğine rol model olabilmesi için bir protokol hazırlanmasına ve Dinar Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Tansu KURT ile SİBİU Tarım Ticaret ve Sanayi Odası Genel Müdür Prof. Eugen IORDANESCU tarafından “Kardeş Oda” Protokolü imzalanması uygun görüldü.

Kardeş Oda Protokolü ; Ulusal / Uluslar arası heyet ziyaretleri ve yurt dışı iş gezilerinde düzenlendiğinde üyelerin bilgilendirilmesi, katılımın sağlanması, DİTSO ve CIA faaliyet bülteninde yazı, fotoğraf ve benzeri haberlere yer verilmesi, web sitesinde link oluşturulması, Eğitim iş Geliştirme ve diğer odalarla ilgili konularda teknik destek sunulması/bilgilendirilmesi, Bölgemizdeki tarihi ve kültürel zenginliklerin tanıtımına yönelik ortak etkinlikler, seminerler düzenlenmesi, Yeni Projelerle ilgili bilgi alışverişinde bulunmak ve uygun projelerde kardeş odanın ortak olmasının sağlanması, ortak projelere imza atılması, Uluslar arası Odalarla bağlantılar kurulmasında, Uluslar arası piyasa analizlerinin paylaşılmasında ortak faaliyetler ve çalışmalar yürütmek için ortak hareket edilmesinin sağlanmasını Kapsamaktadır.

Başkan Ahmet Hakan UYAN; Öncelikle Dinar ve bölgenin coğrafi konumu sebebiyle sahip olduğu stratejik öneminden bahsetti ve Dinarın yatırımcılar için cazibe merkezi olması gerektiğinin altını çizdi.

Akreditasyon sürecinden başarı ile çıkan Dinar Ticaret ve Sanayi Odasının İlk defa Yurtdışında bir oda ile Kardeş Oda Protokolü imzalamanın gururunu yaşamaktayız,

Kardeş Oda Protokolünün İki tarafa da başarılar getirmesini dileyerek, Bu Protokol Kapsamında Kardeş Oda SİBİU Tarım Ticaret ve Sanayi Odasına Dinar Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyeleri ve Odamız üyesi iş adamları ile birlikte ziyaret gerçekleştireceklerini, Ziyaretin İlçemiz Dinar ve Türkiye’nin ekonomik gelişmesine katkı sağlayacağını, Protokol ile Üyelerimizin İhracatını ve iş hacmini ne kadar artırabilir izin yolunu aramak, bulmak ve uygulamaktır. Üyelerimize yönelik dış ticaret hamlemizin hedef Pazar analizleri, ücretsiz her türlü danışmanlığı eğitimleri ve yurt dışı fuarları aşamalarının yanı sıra üyelerimiz açısından birçok menfaati içerisinde barındıran yurt dışı kardeş Oda ilişkileri yeni pazarların oluşmasında önemli etken olacağını dile getirerek her iki Odaya’da hayırlı olmasını diledi.

^AE9A1F4F140E9FCD5A6BEDEDFAFEAEBBC9BB9F64B0345F101B^pimgpsh_fullsize_distr ^FF9323F93592D6509FA7A40F947B81DFDDE3A87738B4BAFD62^pimgpsh_fullsize_distr

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kişi Doğrulama Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.