DİNAR VE SENİRKENT KARDEŞ KENT OLDU

  • 07 Ağustos 2015
  • 1.926 kez görüntülendi.

DİNAR VE SENİRKENT KARDEŞ KENT OLDU

Dinar, Bursa iline bağlı Nilüfer ilçesi ile kardeş kent olması sonrasında, ilçemizin ikinci kardeş kenti Isparta’ya bağlı Senirkent ilçesi oldu.

Senirkent Belediye Başkanı Erol Civelekoğlu, Senirkent Belediyesi meclis üyeleri ile birlikte Dinar’a gelerek iki ilçenin kardeş kent olmasına yönelik, Belediye Başkanı Saffet Acar ile protokol imzaladı. Yapılan protokol sonrasında Belediye Başkanı Saffet Acar, Senirkent Belediye Başkanı Erol Civelekoğlu’na kardeşliğin anısına plaket takdim etti. Senirkent Belediye meclis üyelerine ise teşekkür  belgeleri Başkan Acar tarafından verildi. Senirkent Belediye Başkanı Erol Civelekoğlu konuşmasında şunları söyledi; “Dinar bizim için çok önemli bir kent, Bir zamanlar Senirkent’den üç beş kişi Dinar’a çalışmak için yaya gelirler, tepeden Dinar görününce içlerinden birisi “Osmanlı buralara kadar hükmediyor mu ki?”. Onun gözünde çok büyük görünmüş Dinar. Bizim gözümüzde de çok büyük, onun için bir şeyi vurgulamak isterim; Biz sizin için Kardeş belediyeyiz, ama siz bizim için ağabey belediyesiniz. Çünkü sizden alacağımız çok şey var bilginiz, birikiminiz bizim için çok değerli. Hepinize çok teşekkür ediyorum” dedi.

kardeşkentsenirkent000 senirkentkardeşkent (1) senirkentkardeşkent (2) senirkentkardeşkent (3) senirkentkardeşkent (4) senirkentkardeşkent (5) senirkentkardeşkent (6) senirkentkardeşkent (7) senirkentkardeşkent (8)

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Raif ÖZTÜRK Raif ÖZTÜRK dedi ki:

    Her iki ilçeye ve ilçe halkına hayırlı olsun….

BİR YORUM YAZ

Kişi Doğrulama Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.