Dinar’da 19 Mayıs

  • 22 Mayıs 2017
  • 914 kez görüntülendi.
Dinar’da 19 Mayıs

Dinar’da 19 Mayıs

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 98. Yıl dönümü nedeniyle Dinar’da hükümet konağı önünde bir tören düzenlendi.

Dinar Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğünün çelenginin Atatürk anıtına bırakılmasıyla başlayan 19 Mayıs kutlamaları saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın söylenmesiyle devam etti.

Günün anlam ve Önemini belirten bir konuşma gerçekleştiren Dinar Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Doğan Çakır, 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun’dan başlayan bağımsızlık hareketinin, birlik ve dayanışma ruhuyla birleşerek tüm yurtta dalga dalga yayılıp milli mücadelemizin zaferle sonuçlandığını hatırlatarak şunları söyledi, “Vatanımızın kurtuluşu ve bağımsızlığımızın ancak milletin azim ve kararlılığı ile olabileceğini bilen Gazi Mustafa Kemal Atatürk, istiklal mücadelesinin ateşini milletten aldığı destek ile 19 Mayıs 1919’da Samsun’da yakmıştır. Dönemin en zor zamanlarında azim, inanç, fedakarlık ve gönül birliğiyle ülkemizi işgal eden düşmanlara karşı milletçe durulmuş ve tarihte eşine az rastlanır bir destan yazılarak; bir millet küllerinden yeniden doğmuştur. Nice şehitlerin ve gazilerin üstün fedakarlıkları ile kurulan Türkiye Cumhuriyeti, gençlerimize emanet edilmiştir. Aziz şehitlerimiz ve gazilerimizden aldığımız bu değerli emaneti yaşatmak ve sonsuza kadar korumak, gelecek kuşaklara en iyi şekilde aktarmak hepimizin görev ve sorumluluğudur.  Bu duygu ve düşüncelerle, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, tüm gençlerimizi sevgiyle selamlıyorum” dedi.

Çakır’ın konuşmasının ardından öğrenciler tarafından hazırlanan jimnastik gösterileri ve halkoyunları gösterileri sunuldu. Günün anam ve önemine binaen şiirler ise yine öğrenciler tarafından okundu.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle okullar ve kurumlar arası düzenlenen turnuvalarda ise dereceye giren sporculara ve takımlara ödülleri ilçe protokolü tarafından verildi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kişi Doğrulama Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.