Dinar’da 30 Ağustos Zafer Bayramı

  • 30 Ağustos 2015
  • 1.697 kez görüntülendi.
Dinar’da 30 Ağustos Zafer Bayramı

30ağustostörenhkmt (8)

Afyonkarahisar’ın Dinar ilçesinde 30 Ağustos Zafer Bayramı resmi törenlerle kutlandı. 

Hükümet Konağı binası önünde saat 10.00’da başlayan kutlamalarda, Atatürk anıtına Kaymakamlık, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı çelenklerinin sunumu yapıldı. Günün anlam ve önemini belirten bir konuşma gerçekleştiren Jandarma Üstçavuş Ünal Koca, ’19 Mayıs 1919’da Atatürk’ün Samsun’a çıkmasıyla lideriyle kucaklaşan Anadolu, Atatürk’ün önderliğinde Kurtuluş Savaşını başlatmış Amasya Genelgesi’nin yayımlanmasının ardından Erzurum ve Sivas kongreleri ile milli birlik ve beraberlik sağlanarak tek bir vücut haline gelinmiştir. Atatürk’ün başkomutanlığında yapılan bu savaş “Başkomutanlık Meydan Muharebesi” olarak adlandırılmış, Büyük Taarruz’un başarıyla sonuçlanmasından sonra düşman, İzmir’e kadar takip edilmiş 9 Eylül 1922’de İzmir’in kurtarılmasıyla yurdumuz düşmanlardan tamamen temizlenmiştir. Türkiye Cumhuriyetimizin varlığını devam ettirmek adına var gücümüzle çalışacağımızı ifade ederek burada bulunan herkesin ve Türk Milletinin 30 Ağustos Zafer Bayramını canı gönülden kutlarım’ dedi.

30 Ağustos Zafer Bayramı resmi kutlama programı en son Dinar Kaymakamı Mustafa Şahin , Garnizon Komutanı Mutlu Tokmak ve Belediye Başkan Yardımcısı Rafet Şimşek  kaymakamlık makamında tebrikleri kabul etmesiyle sona erdi.

30ağustostörenhkmt (1) 30ağustostörenhkmt (9) 30ağustostörenhkmt (2) 30ağustostörenhkmt (3) 30ağustostörenhkmt (4) 30ağustostörenhkmt (5) 30ağustostörenhkmt (6) 30ağustostörenhkmt (7)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kişi Doğrulama Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.