DİNAR’DA BİNLERCE KİŞİ MAHSUR KALDI

  • 11 Şubat 2015
  • 3.760 kez görüntülendi.
DİNAR’DA BİNLERCE KİŞİ MAHSUR KALDI

mahsur1

DİNAR’DA BİNLERCE KİŞİ MAHSUR KALDI

Türkiye genelinde etkili olan kar yağışı nedeniyle Dinar’da yollar trafiğe kapandı.

Yağan etkili kar yağışı nedeniyle İzmir – Afyonkarahisar karayolunu kullanan ve Dinar’dan geçmekte olan birçok otobüs, kamyon ve otomobiller yolların kapanması nedeniyle mahsur kaldı. Kapanan yollar nedeniyle ilçede bulunan tüm otellerde yer kalmazken Akdeniz Otel sahibi Muhammed Akdeniz ve Park Ala Müdürü Nuri Çetin tarafından otelin düğün salonu ve cafetarya bölümü açılarak yaklaşık 400 kişiye yer tahsisi yapıldı. Binlerce vatandaş ise resmi kurum, dinarlı ailelerin evlerinde ve araçlarında kaldı.

Belediye Başkanı Saffet Acar’ın talimatı ile Zabıta Müdürü Hasan Hüseyin Sarı’ya bağlı ekipler tarafından mahsur kalan yolculara ücretsiz yiyecek ve içecek ikramı yapıldı. Sık sık elektriklerin gitmesi de dışarıda kalanlara zor anlar yaşattı. Otellerde yer bulamayan birçok vatandaşa belediye tarafından yapılan hoparlör ilanı ile Dinarlı aileler evlerini açarak misafir etti.

Alınan bilgiye göre, Dinar Belediye Başkanı Saffet Acar’a Afyonkarahisar Bolvadin ilçesinden gelerek ziyarette bulunan eski Bayındırlık ve İskân Bakanı Abdülkadir Akcan’ın ve beraberinde bulunan heyetin de yapılan görüşme sonrasında Dinar’da mahsur kaldığı öğrenildi. Akcan ve beraberindeki heyet Başkan Saffet Acar tarafından ağırlandı. Başkan Saffet Acar, belediye ekipleri tarafından gece yapılan çalışmalar hakkında rutin olarak bilgi aldı. Dinar – Çobansaray (Porsuma) arasında yoğun kar yağışı nedeniyle belediye iş makineleri tarafından kar kürüme ve tuzlama çalışması yapıldı.

mahsur2

mahsur3 mahsur5 mahsur4

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kişi Doğrulama Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.