Dinar’da Demokrasi Nöbeti

  • 22 Temmuz 2016
  • 1.491 kez görüntülendi.
Dinar’da Demokrasi Nöbeti

Dinar’da Demokrasi Nöbeti

Dinarlı vatandaşlar darbe girişiminin yedinci gününde Din adamlarının organize ettiği programda demokrasi nöbetine devam etti.

Geçtiğimiz cuma günü gecesinden bugüne meydanlardan hiç ayrılmayan vatandaşlara, din adamları tarafından demokrasi nöbeti için bir program hazırlandı.

Sala’nın okunmasıyla başlanılan programda İlahiler, Kuran-ı Kerim tilaveti, Yasin-i Şerif ve demokrasi şehitlerimiz için dualar edildi.

Din adamları adına 15 Temmuz darbe girişimiyle alakalı bir konuşma yapan İmam Hatip Erkan Demirel, demokrasiye inanan, yürekleri Allah aşkıyla dolu Dinar’ın güzel insanlarının 15 Temmuz gecesinden beri ayakta olduğunu hatırlatarak şunları söyledi, “Hain kalkışmaya boyun eğmeyen, Cumhurbaşkanımızın çağrısı ile meydanlara inen, bir haftadır meydanlarda demokrasi nöbetinde olan milletimizin asil evlatları geceniz hayırlı olsun. 15 Temmuz’da başlayan, vatana ihanet girişimi çok şükür milletimizin birliği sayesinde kısa sürede engellendi. Gecenin ilik saatlerinde Diyanet İşleri Başkanlığımız tüm camilerde Sala ve Ezanlarla tüm milletimizi duyarlı olmaya, vatanımıza sahip çıkmaya çağırdı. Diyabet İşlerinin diğer bir görevi de böyle durumlarda halkı manevi olarak motive etmek ve birliği sağlamaktır. Hain darbe girişimi esnasında şehit olan sivil halkımızı, polislerimizi, askerlerimizi, din görevlilerimizi rahmetiyle muamele eylesin” dedi.

Konuşmanın ardından Demokrasi nöbeti programı Kuran-ı Kerim tilaveti ve en son ise Dinar İlçe Müftüsünün dua ettirmesiyle devam etti.

Dinar’da din adamları tarafından organize edilen programa, Dinar İlçe Kaymakamı Mustafa Şahin, Belediye Başkanı Saffet Acar, Ak Parti Dinar İlçe Başkanı Burhanettin Yüksel, Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Mustafa Karahan, Büyük Birlik Partisi Dinar İlçe Başkanı Nuri Çetin, Cumhuriyet Başsavcısı Emrah Özge Yelken, Askerlik Şube Başkanı Üsteğmen Ali Azyaman, İlçe Emniyet Müdürü Yunus Dinç, Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Veysel Topçu, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Demokrasi nöbeti gecesinde Türk Kızılay’ı Dinar Şube Başkanı Eyüp Şahin ve Kızılay üyeleri vatandaşlara kek ve meyve suyu ikramlarında bulunarak demokrasi nöbetine devam etti.

fetö-terör (2)fetö-terör (1) fetö-terör (3) fetö-terör (4) fetö-terör (5)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kişi Doğrulama Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.