DİNAR’DA GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI

  • 20 Eylül 2016
  • 1.110 kez görüntülendi.
DİNAR’DA GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI

DİNAR’DA GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI

19 Eylül 1921’de Mustafa Kemal’e Gazi Unvanının verilmesini temel alan ve 05 Eylül 2000 Tarihli 2000/24 sayılı Başbakanlık genelgesine istinaden her yıl 19 Eylül’de kutlanan Şehitler ve Gaziler Günü için Dinar’da bir program düzenlendi.

İlçe Hükümet Konağı önünde gerçekleşen 19 Eylül Şehitler ve Gaziler Günü’nde Atatürk Anıtı’na Dinar İlçe Kaymakamlığı, Garnizon Komutanlığı, Belediye Başkanlığı ve Türkiye Muharip Gaziler Derneği Dinar Temsilciliğinin çelenkleri bırakıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın söylenmesiyle devam eden programda günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapan Emekli Astsubay Gazi Fuat Çetinel, Cumhuriyetimiz, Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Gazi unvanıyla onurlandırılan Mustafa Kemal Atatürk tarafından kurulduğunu ifade ederek şunları söyledi, “Bu bakımdan, şehitlerimizin ve gazilerimizin emaneti olan bu mukaddes toprakları muhafaza etmek, ay yıldızlı bayrağımızı bu topraklar üzerinde ilelebet özgürce dalgalandırmak, medeniyetimizi daha da ileri seviyelere yükseltmek, şehit yakınlarına ve gazilerimize sahip çıkmak da hepimiz için milli bir vazife olmalıdır. Annelerimiz, ninelerimiz bizleri daima güzel olan şehit ve gazilik şarkı ve ninnileriyle büyütmüşlerdir, öz çocuklarını bu ülke uğruna canlarını, kanlarını vermek için uğurlamışlardır. Bu ülke için kanlarını döken gazilerimizi bir kez daha anıyor ve onların ne kadar cesur ve yürekli olduklarını tekrar tekrar vurguluyoruz. Bu vatanın ve bayrağın korunmasında en önemli rolü alan kişiler, şüphesiz şehit ve gazilerimiz olmuşlardır. Bu düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e mareşal rütbesi ve gazi unvanı verilişinin yıldönümünü ve Gaziler Günü’nü kutluyor, tüm gazilerimize şükranlarımı ve minnet duygularımı sunuyorum” dedi.

Konuşmanın ardından ise Dinar’da faaliyetlerine devam eden Türkiye Muharip Gaziler Derneği Dinar Temsilciliği ilçe protokol üyeleri tarafından ziyaret edildi.

gzlrgunu2016-1 gzlrgunu2016-2 gzlrgunu2016-3 gzlrgunu2016-4 gzlrgunu2016-5 gzlrgunu2016-6 gzlrgunu2016-7 gzlrgunu2016-8 gzlrgunu2016-9 gzlrgunu2016-10 gzlrgunu2016-11 gzlrgunu2016-12 gzlrgunu2016-13

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kişi Doğrulama Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.