Dinar’da Gaziler Günü

  • 19 Eylül 2017
  • 1.027 kez görüntülendi.
Dinar’da Gaziler Günü

Dinar’da Gaziler Günü

19 Eylül Gaziler Günü münasebetiyle Dinar’da hükümet konağı önünde resmi bir anma töreni gerçekleştirildi.

İlçe Kaymakamlığı, Belediye Başkanlığı ve Türkiye Muharip Gaziler Derneği Dinar Temsilciliğinin çelenklerinin Ata’nın manevi huzuruna bırakıldığı programda, saygı duruşu ve İstiklal Marşımız okundu.

Burada günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapan Astsubay Çavuş Berkay Yıldırım şunları söyledi, “Cumhuriyetimiz, Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Gazi unvanıyla onurlandırılan Mustafa Kemal Atatürk tarafından kuruldu. Bu bakımdan, şehitlerimizin ve gazilerimizin emaneti olan bu mukaddes toprakları muhafaza etmek, ay yıldızlı bayrağımızı bu topraklar üzerinde ilelebet özgürce dalgalandırmak, medeniyetimizi daha da ileri seviyelere yükseltmek, şehit yakınlarına ve gazilerimize sahip çıkmak da hepimiz için milli bir vazife olmalıdır. Annelerimiz, ninelerimiz bizleri daima güzel olan şehit ve gazilik şarkı ve ninnileriyle büyütmüşlerdir, öz çocuklarını bu ülke uğruna canlarını, kanlarını vermek için uğurlamışlardır. Bu ülke için kanlarını döken gazilerimizi bir kez daha anıyor ve onların ne kadar cesur ve yürekli olduklarını tekrar tekrar vurguluyoruz. Bu vatanın ve bayrağın korunmasında en önemli rolü alan kişiler, şüphesiz şehit ve gazilerimiz olmuşlardır. Bu düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e mareşal rütbesi ve gazi unvanı verilişinin yıldönümünü ve Gaziler Günü’nü kutluyor, tüm gazilerimize şükranlarımı ve minnet duygularımı sunuyorum” dedi.

Konuşmanın akabinde Dinar Mehmet Çavuş Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından günün anlam ve önemini belirten şiirler okundu. Son olarak ise Türkiye Muharip Gaziler Derneği Dinar Temsilciliği İlçe Protokolü tarafından ziyaret edildi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kişi Doğrulama Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.