Dinar’da Kadınlar Günü Kutlandı

  • 08 Mart 2018
  • 1.484 kez görüntülendi.
Dinar’da Kadınlar Günü Kutlandı

Dinar’da Kadınlar Günü Kutlandı

Emekli öğretmen Sultan Erçelik organizatörlüğünde Park Ala Toplantı ve Seminer Salonunda 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü programı düzenlendi.

Emekli öğretmenler Sultan Erçelik ve Naciye Kahraman tarafından sunuculuğu yapılan program saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı. Bir açılış konuşması gerçekleştiren Sultan Erçelik 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar gününün  Birleşmiş Milletler tarafından tanımlanmış uluslararası bir gün olduğunu, İnsan hakları temelinde kadınların siyasi ve sosyal bilincinin geliştirilmesine, ekonomik, siyasi ve sosyal başarılarının kutlanmasına ayrılmakta olduğunu ve Türkiye’de ise 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü ilk kez 1921 yılında “Emekçi Kadınlar Günü” olarak kutlanmaya başlandığını söyledi.

Kutlama programına katılarak bütün kadınların kadınlar gününü kutlayan Dinar Belediye Başkanı Saffet Acar ise burada yaptığı konuşmasında, kadın haklarının hatırlanması ve sorunların çözümlenmesi noktasında bu günün öneminin büyük olduğunu ifade ederek şunları söyledi, “Yasal olarak kadınlarımız önemli haklara sahip olmalarına rağmen, gelinen durumun yeterli olmadığı ve çeşitli alanlarda sorunların yaşandığı açıktır. Son dönemlerde kadınlara yönelik artan şiddet olayları da hepimizi üzmektedir. Kadınlarımızın bu hak mücadelesinde devletin bütün kurumlarıyla yanlarında olduklarımızı ifade etmek istiyorum. Bu duygu ve düşüncelerle bütün kadınlarımızın gününü kutluyorum” dedi.

Son olarak ise kadınlar gününü kutlayarak konuşan Dinar İlçe Kaymakamı Mustafa Şahin, kadınların Sevgiyi, fedakârlığı, üretkenliği ve duyarlılığı temsil ettiğini, huzurlu ve sağlıklı bir toplumun temel taşları olduğunu belirterek, Dinar’da ve köylerde emekleriyle para kazanıp çalışan kadınları da tebrik etti. 

Konuşmaların sonunda ise yılın kadını seçilen Dinar Haber Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ramazan Gürbüz’ün eşi Sultan Gürbüz’e ödülü Belediye Başkanı Saffet Acar tarafından verildi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kişi Doğrulama Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.