DİNAR’DA Kİ ENGELLİ VATANDAŞLARIMIZA MORAL YEMEĞİ

  • 09 Mart 2016
  • 998 kez görüntülendi.

DİNAR’DA Kİ ENGELLİ VATANDAŞLARIMIZA MORAL YEMEĞİ

Dinar Belediye Başkanı Saffet Acar tarafından ilçe merkezinde ikamet eden engelli vatandaşlarımıza ve ailelerine IYAŞ AVM’ de Kadınlar Günü nedeni ile moral yemeği verildi.

Dinar Belediyesi tarafından düzenlenen programa; Bayanlar Meclisi Başkanı Günsel Acar, Dinar Engelliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Seydi Özkurt, Dernek yönetim kurulu üyelerinden Erkan Kırtaş, Hasan Ceylan, engelli vatandaşlarımız ve aileleri katıldı. Davetlilere hoş geldiniz diyerek sözlerine başlayan Başkan Acar, konuşmasında şunları ifade etti; “Kadılar günü dün idi ama bu gün kutluyoruz, ben tüm annelerimizin, kadınlarımızın kadınlar gününü kutluyorum. Bu güzel toplantıya hoş geldiniz. Dünya Kadınlar günü sadece 8 Mart’ta değil, senenin 365 gününde. Kadınlarımız bizim her şeyimiz, bizim canımız, en kıymetli değerlerimiz.” dedi. Acar, tüm bayanların kadınlar gününü kutladığını belirterek “Tüm kadınlarımızın önünde saygı ile eğiliyorum” dedi.

Başkan Saffet Acar, bahar mevsiminin yaklaştığını belirterek Dinar Engelliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ile belediye arasında çok sık aktivitelerin yapılacağını da sözlerine ekledi.

Dinar Engelliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Seydi Özkurt ise konuşmasında; “Türkiye de engelli nüfusu içerisinde önemli bir orana sahip engelli kadınlarımız ve kız çocuklarımız var. Bunlar hem kadın olmaktan, hem de ayrıca engelli olmaktan dolayı çifte bir ayrımcılığa tabi tutulmaktadır. Bütün bu olumsuz düşüncelerin toplumda ki olumsuz ön yargıların sona erdirilmesi Dinar Engelliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği olarak en büyük dileğimizdir. Katılımlarınızdan dolayı teşekkür ederim, başta belediye başkanımıza olmak üzere ve belediye personeline ayrıca teşekkür ederim, saygılar sunarım” dedi

Yapılan konuşmalar sonrasında belediye tarafından düzenlenen etkinliğe katılan vatandaşlara yemek ikramı yapılması sonrasında program sona erdi.

engel-derng-kadinlar (1) engel-derng-kadinlar (2) engel-derng-kadinlar (3) engel-derng-kadinlar (4) engel-derng-kadinlar (5) engel-derng-kadinlar (6)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kişi Doğrulama Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.