Dinar’da Kutlu Doğum Haftası Başladı

  • 18 Nisan 2017
  • 2.053 kez görüntülendi.
Dinar’da Kutlu Doğum Haftası Başladı

Dinar’da Kutlu Doğum Haftası Başladı

Türkiye Diyanet Vakfı Dinar Şubesi ve Dinar İlçe Müftülüğü tarafından organize edilen 17-21 Nisan Kutlu Doğum Haftası Programı Dinar’da başladı.

Dinar İlçe Müftüsü Şahin Yaşar ve İmam Hatipler tarafından Dinar İlçe Kaymakamı Mustafa Şahin ziyaretiyle başlayan etkinlikler Dinar Merkez Ulu Cami yanında düzenlenen tören ile devam etti. Burada vatandaşlara çeşitli ikramlar yapılarak, Dinar Anadolu İmam Hatip Lisesi Mehteran Takımı tarafından bir sunum geçekleştirildi.

Dinar İlçe Müftüsü Şahin Yaşar şunları söyledi, “Peygamberimiz, alemlere rahmet olarak gönderilmiş ve O rahmet peygamberidir. Onun kutlu doğumu, tüm insanlığın kurtuluşu olmuştur. Aynı zamanda barış Peygamberi olan Hz. Muhammed (SAV), tüm insanlığa barışı hakim kılmak için büyük mücadele vermiştir. İslam alemine düşen en büyük görev ise, İslam aleminin bugün içinde bulunduğu bu durumdan kurtularak, barışı ve kardeşliği tesis etmektir” dedi. Bu yılki kutlamaların ana temasının “Hz. Peygamber ve Güven Toplumu” olduğunu ifade eden Gürkan, “Kutlu Doğum Haftasında, Peygamberimiz Hz. Muhammed (SAV)’e layık, güvenilir bir ümmet olmaktır. Bunun temelinde de güvenilir bir mümin olmanın esasları yatmaktadır. Güven toplumunu oluşturmakta, güvenli mümin olmaktan geçmektedir. Bizler güvenilir müminler olursak, çevremizde de güven bekler, güven olgusunu dalga dalga toplumumuza yayılmasını sağlamış oluruz. Mutluluğun, huzurun, barışın ve kardeşliğin temelinde güven ve birlikte yaşama kültürü yatmaktadır. İslam dininin esasında güven, mümin de güvenilendir. Bu duygu ve düşüncelerle Kutlu Doğum Haftanızı tebrik ediyor, Kutlu doğum Haftasının ülkemize, milletimize, İslam alemine ve tüm insanlığa hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.

Konuşmanın ardından ise vatandaşlara pilav, helva ve ayran ikramları yapıldı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kişi Doğrulama Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.