Dinar’da Orman İşçilerine İş Güvenliği Eğitimi

  • 06 Mayıs 2016
  • 904 kez görüntülendi.
Dinar’da Orman İşçilerine İş Güvenliği Eğitimi

Dinar’da Orman İşçilerine İş Güvenliği Eğitimi

Orman İşletme Müdürlüğünde Toplum Yararına Çalışma Programı kapsamında İŞKUR aracılığıyla çalıştırılacak olan yüz yirmi beş kişiye İş Güvenliği Uzmanı Ahmet Acar tarafından ‘İş Sağlığı ve Güvenliği’ konulu seminer sunuldu.

İŞKUR aracılığıyla Noter kurası sonucunda belli olan 125 Orman işçisine işe başlamadan önce verilen seminerle birlikte işçiler bilgilendirilmiş oldu.

İş Güvenliği Uzmanı Ahmet Acar sunduğu seminerinde mevzuat, genel kurallar, iş kazaları ve sebepleri, korunma yolları gibi konularda bazı bilgiler verdi.

‘İşçilerin iş kazalarına uğramalarını önlemek amacı ile güvenli çalışma ortamını oluşturmak için alınması gereken tedbirler dizisine “İş Güvenliği” denir’ diyen İş Güvenliği Uzmanı Ahmet Acar konuşmasının devamında şunları söyledi, ‘ Çalışanlara en yüksek seviyede sağlıklı ortam sağlamak, Çalışma şartlarının olumsuz etkilerinden onları korumak, İş ve işçi arasında mümkün olan en iyi uyumu temin etmek, İşyerlerindeki rizikoları tamamen ortadan kaldırmak veya zararları en aza indirgemek, Oluşabilecek maddi ve manevi zararları ortadan kaldırmak, Çalışma verimini arttırmak temel hedeflerimizdir’ dedi.

orman-scilerineseminer (1) orman-scilerineseminer (2)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kişi Doğrulama Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.