Dinar’da Türkçe Şöleni

  • 30 Mayıs 2016
  • 1.281 kez görüntülendi.
Dinar’da Türkçe Şöleni

Dinar’da Türkçe Şöleni

Kaşgar’dan Dinar’a Divanu Lügati’t Türk Türkçemiz Ulusal Türkçe Şöleni Dinar’da gerçekleştirildi. Dinar İlçe Hükümet Konağı önünde Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın söylenmesiyle başlayan Türkçe Şöleni etkinlikleri Dinar Fatih Orta Okulu, Dinar İmam Hatip Orta Okulu ve Şehit Piyade Uzman Çavuş Selçuk Gürdal İlk Öğretim Okullarının hazırlamış oldukları gösterilerle devam etti.

Açılış konuşmasının ardından Dinar Yeniyol İlk Okulu Öğrencilerinden oluşan elli kişilik saz ekibi öğretmenleri eşliğinde Türk Halk Müziği konseri sundu. Fatih Orta Okulu Ana Sınıfı öğrencilerinin hazırlamış olduğu Kafkas Halkoyunları gösterisi de büyük bir beğeni kazandı. Bu gösterilerin akabinde ise Mehmet Çavuş Anadolu Lisesi ve Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi öğrencileri tarafından hazırlanan halk oyunları gösterileri davetlilere sunuldu. Türkçe Şöleninin son bölümünde ise Dinar İmam Hatip Orta Okulu Mehteran Takımı gösterisi etkinliklere son noktayı koydu.

kaskarlimahmut2016 (1) kaskarlimahmut2016 (2) kaskarlimahmut2016 (3) kaskarlimahmut2016 (4) kaskarlimahmut2016 (5) kaskarlimahmut2016 (6) kaskarlimahmut2016 (7)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kişi Doğrulama Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.