Dinar’da Ulusal Satranç Turnuvası

  • 10 Mayıs 2016
  • 1.148 kez görüntülendi.
Dinar’da Ulusal Satranç Turnuvası

Dinar’da Ulusal Satranç Turnuvası

Dinar Eğitim Gönüllüleri Derneği tarafından altıncısı düzenlenen Ulusal Satranç turnuvası Dinar’da yapıldı. Türk Hava Kurumu Dinar Şubesi ve Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından desteklenen satranç turnuvasına toplamda iki yüz elli öğrenci katıldı. Türkiye’nin farklı illerinden de turnuvaya katılan öğrenciler bir birleriyle kıyasıya yarıştılar.

Türkiye Satranç Federasyonuna bağlı beş hakemin yönettiği maçlarda yarışmacılara Satranç Federasyonu tarafından puanlar verildi. Yarışmalar sonucunda katılan bütün yarışmacılara madalyaların verildiği turnuvada bir konuşma yapan Dinar Eğitim Gönüllüleri Derneği Başkanı Ogün Sezen şunları söyledi, ‘Bu yıl altıncısını düzenlemiş olduğumuz satranç turnuvası ile Ülkemizin çeşitli illerinden öğrencilerimizi Dinar’da bir araya getirdik. İki yüz elli öğrencinin bu turnuvaya katılmış olması bizleri çok gururlandırdı. İlerleyen dönemlerde ulusal turnuvayı uluslar arası bir turnuva haline getirmek istiyoruz. Ben katılan bütün yarışmacılara teşekkür ediyorum’ dedi.

Dinar Acar Market tarafından da sponsor olarak desteklenilen turnuva iki gün sürdü. Turnuva sonunda ise yarışmacılara madalyalarını Dinar Belediye Başkanı Saffet Acar, Belediye Başkan Yardımcısı Rafet Şimşek, Dinar Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Ahmet Acar, Dinar Eğitim Gönüllüleri Derneği Başkanı Ogün Sezen verdi.

Burada bir konuşma gerçekleştiren Belediye Başkanı Saffet Acar, satranç oynamanın öğrenciler üzerinde çok büyük olumlu katkıları olduğunu ve başarılı olan öğrencilerin ise büyük bir çoğunluğunun satranç oynadığını belirterek şunları söyledi, ‘Satranç oynayan öğrenci sayısı gün geçtikçe artıyor. Satranç zeka, strateji, ve yetenek gerektiren bir oyun olduğu için insan beynini daima dinç ve hareketli tutuyor. Ben yarışmaya katılan bütün öğrencilerimizi tebrik ediyorum. İlçe dışından gelen öğrencilerimize de teşekkürlerimi sunuyorum’ dedi.

satranç-2016-turnuva (1) satranç-2016-turnuva (2) satranç-2016-turnuva (3) satranç-2016-turnuva (4) satranç-2016-turnuva (5) satranç-2016-turnuva (6) satranç-2016-turnuva (7) satranç-2016-turnuva (8) satranç-2016-turnuva (9) satranç-2016-turnuva (10) satranç-2016-turnuva (11) satranç-2016-turnuva (12) satranç-2016-turnuva (13) satranç-2016-turnuva (14) satranç-2016-turnuva (15) satranç-2016-turnuva (16) satranç-2016-turnuva (17)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kişi Doğrulama Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.