DİNAR’LI ENGELLİLERİMİZ PARK ALA’DA AĞIRLANDI

  • 03 Aralık 2017
  • 1.754 kez görüntülendi.
DİNAR’LI ENGELLİLERİMİZ PARK ALA’DA AĞIRLANDI

DİNAR’LI ENGELLİLERİMİZ PARK ALA’DA AĞIRLANDI

3 Aralık Dünya Engelliler Günü Nedeniyle Park Ala Düğün Salonunda Dinar Belediyesi ve Dinar Engelliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği iş birliği ile engelli vatandaşlara bir program düzenlendi.

Düzenlenen programa; Emniyet Müdürü Halil İbrahim Küpeli, Ticaret Odası Başkanı Hakan Uyan, Ticaret Odası Meclis Başkanı Ahmet Acar, Belediye Bayanlar Meclisi Başkanı Günsel Acar, Altı Nokta Körler Derneği Afyonkarahisar Şubesi Başkanı Hakan Erdoğan ve ANKD Başkan Yardımcısı Ahmet Atacan, Dinar Engelliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Seydi Özkurt, Dernek yönetim kurulu üyeleri, engelli vatandaşlarımız ve aileleri katıldı.

Belediye Personeli Gazi Yılmaz’ın sunuculuğunda ki program, saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başladı.

Dinar Engelliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Seydi Özkurt konuşmasında şunları söyledi; “Türkiye de engelli nüfusu içerisinde önemli bir orana sahip engelli kadınlarımız ve kız çocuklarımız var. Bunlar hem kadın olmaktan, hem de ayrıca engelli olmaktan dolayı çifte bir ayrımcılığa tabi tutulmaktadır. Bütün bu olumsuz düşüncelerin toplumda ki olumsuz ön yargıların sona erdirilmesi Dinar Engelliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği olarak en büyük dileğimizdir. Katılımlarınızdan dolayı teşekkür ederim, başta belediye başkanımıza olmak üzere ve belediye personeline ayrıca teşekkür ederim, saygılar sunarım” dedi.

Davetlilere hoş geldiniz diyerek sözlerine başlayan Başkan Acar, konuşmasında şunları ifade etti; “Çeşitli engellerine rağmen, hayat mücadelesi veren ve hayatlarını onurlu bir şekilde geçirmek adına ekonomik ve sosyal hayatın içerisinde olan engelli vatandaşlarımız bizim için birer güç kaynağıdır. Her fırsatta onları kucaklayarak eşit ve değerli vatandaşlar olduklarını göstermeliyiz.” Dedi.

Gerçekleşen konuşmaların ardında ise Antalya’dan davetli olarak katılan Gerontolog Berkay Engin engelliler günü için hazırlamış olduğu sunumunu gerçekleştirdi.

Dinar İlçe Emniyet Müdürü Halil İbrahim Küpeli ise Bayar Özer tarafından yazılmış olan “Engellerime Engel olun” isimli şiiri davetliler için okudu.

Yemekli programın son bölümünde ise Afyonkarahisar Altı Nokta Körler Derneği tarafından hazırlanan Türk Sanat Müziği eserleri Dinar Belediye Başkanı Saffet Acar Tarafından seslendirildi. Program sonrasında Gerontolog Berkay Engin’e plaket, musiki cemiyetine ise teşekkür belgeleri verildi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kişi Doğrulama Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.