DİNARLI MİNİK GÜREŞÇİLER TÜRKİYE’DE DERECE YAPTILAR

  • 11 Haziran 2017
  • 955 kez görüntülendi.
DİNARLI MİNİK GÜREŞÇİLER TÜRKİYE’DE DERECE YAPTILAR

Dinar Belediyesinin katkıları Halk Eğitim Merkezi tarafından açılan kurs ile Belediye Kapalı Spor Salonunda Güreş Antrenörleri Cemalettin Bozkurt ve Milli Güreşçi Baki Öztürk tarafından yetiştirilen minik güreş öğrencileri yapmış oldukları müsabakalarda derece yaptılar.

Son olarak 12 – 23 Mayıs 2017 tarihinde Antalya’da yapılan minikler grekoromen Güreş Türkiye Şampiyonasında Dinarlı minik güreşçilerimiz Ali Çınar 90 kg’da, Osman Tanerkaramsal 75 kg’da Türkiye 3.sü oldular. Antalya’da yapılan müsabakalar sonrasında Dinar’a gelen minik güreşçiler Ali Çınar, Osman Tanerkaramsal ve Cafer Öz, kendisini bu sporda yetiştirerek Güreş Eğitim Merkezine kazandıran eski Türkiye Şampiyonu Güreş Antrenörü Cemalettin Bozkurt ve Milli Güreşçi Güreş Antrenörü Baki Öztürk ile birlikte Belediye Başkanı Saffet Acar’la ziyarette bulundu.

11 Yaş Minik Erkek Güreş Grekoromen ve Serbest dalında Halil Şahiner, Kemal Kösen, Samet Bal, Erkan Arslantürk, Umutcan Sorudak, Emirhan Özkan, Ramazan Samet Ataş ve Ramazan Öz Antalya’da yapılan müsabakalara katılmışlardır. Geleceği olan bu öğrencilerin üzerinde durulmasına da karar verilmiştir. Öğrencilerle hasbihal eden Başkan Acar; Spor ve sporcunun hem sağlımız açısından hemde kişilik kazanılması açısından önemli bir etkinlik olduğunu söyledi. Bundan sonraki bütün çalışmalarda daima arkalarında olacağını maddi ve manevi her türlü desteği yapacağını, çocukları sporla uğraştıkları için çok sevdiğini ifade etti.

Başkan Saffet Acar gençleri tebrik ederek spor ve eğitiminde başarılar diledi. Cemalettin Bozkurt’ta çocuklarını spora yollayan ailelere, katkıda bulunan Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğüne, SPK YİBO, Şehit Piyade Selçuk Gürdal İlköğretim Okulu Müdürlüğüne ve Dinar Belediyesi Spor Tesisleri Amiri İbrahim Gökçe’ye teşekkür etti. Belediye Başkanı Saffet Acar’ın isteği üzerine yaz döneminde de kurs açılacağını ifade etti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kişi Doğrulama Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.