DİNARLI YAZAR VE ŞAİRLER BAŞKAN ACAR’I ZİYARET ETTİ

  • 13 Eylül 2017
  • 1.131 kez görüntülendi.
DİNARLI YAZAR VE ŞAİRLER BAŞKAN ACAR’I ZİYARET ETTİ

DİNARLI YAZAR VE ŞAİRLER

BELEDİYE BAŞKANI SAFFET ACAR’I ZİYARET ETTİ

Dinarlı yazar ve şairlerden Ayhan Kalkan, Lozan Sarıoğlu, Rıfat Yiğit ve Yeşim Akın Çeliker ve Ozan Kul Mercan (Celal Mercan), Belediye Başkanımız Saffet Acar’a teşekkür ziyaretinde bulundular.

Belediye Başkanı Saffet Acar’ın makamında gerçekleşen ziyarette, şair ve yazarlar Belediye Kültür Hizmetleri Çerçevesinde, basımı belediye tarafından gerçekleştirilen kitaplarını tanıttılar ve imzalı kitaplarını sayın başkana sundular.

Araştırmacı yazar Ayhan Kalkan genişletilmiş ikinci baskısını yaptığı “Çanakkale’de Bir Dinarlı-BOMBACI MEHMET ÇAVUŞ” kitabını takdim ederken, “ sayın başkanım, kütüphane memuru iken başlayan okuma, araştırma ve yazma tutkum devam ediyor. Takdim ettiğim bu kitap 19. Kitabım. Sizin Dinar’ın değerlerine kıymet vermeniz ve eserlerimizi Belediye Kültür Hizmeti olarak bastırıp halka dağıtmanız bizi cesaretlendiriyor ve yazma aşkımızı kamçılıyor. Size arkadaşlarım ve kendim adına teşekkür ederim” dedi.

Daha sonra Lozan Sarıoğlu, “Dışardan Bakınca DİNAR”; Rıfat Yiğit, TÜRKLER; Yeşim Akın ÇELİKER, İKİNCİ GÖLGE isimli kitaplarını imzalayarak Belediye Başkanına takdim ettiler. Ozan Kul Mercan da ikinci türkü kitabı ile iki yeni albümünü takdim ederek, “destekleri için başkanımıza minnettarız” dedi.

Ziyarette bulunan ve ilk şiir kitabı İKİNCİ GÖLGE’YI Belediye Başkanı Saffet Acar’a sunmanın heyecanını yaşayan Yeşim AKIN ÇELİKER,  “Türkiye’de kadın olmanın, bir kadının şiir yazmasının zor olduğunu, şiirlerini kitaplaştırmasının ve okunmasının garip karşılandığını söyledi ve basımı gerçekleşen kitabı hakkında çok duygusal bir konuşma yaptı. Konuşmasının sonunda da Belediye Başkanı Saffet Acar’a minnet duygularını ifade etti. “Ben dört çocuk annesiyim. Şimdi bu kitabımla beşinci çocuğuma kavuştum. Yılmadım yazdığım ve ortaya çıkaramadığım yüzlerce şiirimden sonra değerli başkanımızın sayesinde son şiirlerimi kitaplaştırma mutluluğuna erdim. Allah da başkanımızı mutlu etsin” diyerek memnuniyetini ifade etti.

Ziyaretciler arasında olan Şair Raif Öztürk de söz alarak “ biz Dinar Yazarlar, Şairler Kültür Derneği” ve şair-yazar arkadaşlar olarak çok mutluyuz. Aramıza şair Ülker AYGÜN kardeşimizden sonra bir bayan arkadaşımız daha katıldı. Şair Yeşim Akın ÇELİKER hanımı kutluyor ve aramıza hoş geldiniz diyoruz. Yeri gelmişken kendisinin sağlık problemi olduğu için çok beğendiğim “Oğluma” isimli şiirini sizlere ben okumak istiyorum” dedi.

Belediye Başkanı Saffet Acar da yaptığı konuşmada; “yazar, şair aydın insandır, müstesna insandır. Dinar’ımızda bu kadar yazan çizen, eser üreten insanın olması beni çok mutlu ediyor. Sizlerle övünüyoruz, ziyaretinizden haz duydum, mutlu oldum. Kitaplarınız hayırlı olsun, Dinar adına sizlere destek vermek bizim görevimiz. Geçen hafta İstanbul’da Afyonkarahisar tanıtım günlerindeydik. Kitap standımız büyük ilgi gördü. Kitaplarınız orada dağıtıldı. Ozan Kul Mercan üst üste iki gün sahne aldı ve ilçemizi çok başarılı şekilde temsil etti. Bunlar güzel şeyler… Hepinize teşekkür ediyorum ve sizleri kutluyorum,” dedi.

Ziyaret hatıra fotoğrafı çekimi ile son buldu.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kişi Doğrulama Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.