DÜNYA ALZHEİMER GÜNÜ

  • 21 Eylül 2015
  • 799 kez görüntülendi.
DÜNYA ALZHEİMER GÜNÜ


Bazen büyükannesinin bir tanesi                                                                                   Bazen bu dünyada kendini en güvende

Bazen onun kim olduğunu bilmediği bir bebek.                                                  Hissettiği yer, bazen evine girmiş bir hırsız.

 

alzheimergunu2

DÜNYA ALZHEİMER GÜNÜ

Hastalıkta erken tanı hastalığın seyri için oldukça önemlidir, 65 yaş üstü bir kimseyseniz ve hayatınızda önem arz edecek bir takım olayları unutmaya başladıysanız, lütfen uzmanlara başvurunuz, sonra çok geç olabilir. Çağın hastalığı olarak belirtilen Alzheimer Hastalığı ile mücadelede, gerontologlara, hekimlere, hemşirelere toplumu bilinçlendirmeleri için büyük işler düşmektedir. Toplumda yaşayan herkes hastası olsun yada olmasın bu hastalığı tanımalı çünkü  “bir gün yolda yürürken kendi halinde, yolunu kaybetmiş bir biçimde yürüyen yaşlı amcaya ancak hastalık hakkında bilginiz olduğu zaman yardımcı olabilirsiniz”

Alzheimer Hastalığı hakkında toplumda bilinçlendirmenin arttırılması için dünyada her yıl 21 Eylül Dünya Alzheimer Günü olarak bilinmekte ve farkındalık çalışmaları yapılmaktadır.

Saffet ACAR
Dinar Belediye Başkanı

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kişi Doğrulama Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.