Ege İlleri Tanıtım Günleri

  • 20 Ekim 2017
  • 606 kez görüntülendi.
Ege İlleri Tanıtım Günleri

Ege İlleri Tanıtım Günlerinde Dinar Belediyesi Uygulamalı Gerontoloji Hizmetleri Yoğun İlgi Gördü

Egem Platformu tarafından düzenlenen 10. Ege İlleri Türkiye Tanıtım Günleri, Ankara Atatürk Kültür Merkezi’nde devam ediyor

Belediye Başkanı Saffet Acar’ın Ulusal Yaşlılık Konseyi Başkanıda olması münasebetiyle fırsat verilen her mekanda yaşlıların sağlık kontrolleri belediye ekipleri tarafından yapılıyor.

Dinar Belediyesi Uygulamalı Gerontoloji Hizmetleri koordinatörü Gerontolog Faruk Yaşar Gürdal hayatında ilk kez şeker ölçümünü yaptıran kimselerin olduğunu bildirerek şunları söyledi ” İstanbul’dan sonra şimdide Ankaralılara Belediyemizi ve hizmetlerimizi tanıtıyoruz hiç bir stantta olmayan bir şeyi yaşlılarımızın minimal olarak sağlık kontrollerini yapıyoruz ve hayatında ilk defa tansiyon ve diyabet kontrolünü yaptıran kimselerle karşılaşıyoruz yüksek olduğunu tespit ettiğimizi vatandaşlarımız dikkatli olması ve bir uzmana danışmaları konusunda yönlendiriyoruz. Başkanımız Saffet Acar’ın sadece Dinar’da değil ülkemizin her bölgesinde yaşlılara verdiği önemi ve hizmetlerini artık herkes biliyor, biz tüm yerel yönetimlere örnek olacak işler yapıyoruz ve tanıtıyoruz bu konuda çalışmak isteyen herkesede yardımcı olmak için elimizden geleni yaparız” dedi.
Ege tanıtım günlerinin Pazar gününe kadar Ankara’da devam edeceği öğrenildi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kişi Doğrulama Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.