EY BÜYÜK TÜRK!

  • 13 Kasım 2014
  • 1.208 kez görüntülendi.
EY BÜYÜK TÜRK!

EY BÜYÜK TÜRK! 

(ÜLKÜLERİN ÜLKÜMÜZ, YAŞAYACAĞIZ-YAŞATACAĞIZ)

 

Bugün 10 Kasım, Yüce Atatürk’ün ölümünün 76. Yılı.

O’nu büyük bir özlemle, sevgiyle, saygıyla, aşkla anıyoruz.

 Ruhu şad, mekânı cennet olsun…

Atatürk bizim için sıradan bir insan değildir.

O, yüce milletimizin bağımsızlığının sembolüdür. Bugün hür ve bağımsız yaşıyorsak bunu O’na borçluyuz.

O, Oğuz Han’dan bu güne gelmiş geçmiş ve Türk Milletinin dirliği, birliği ve özgürlüğü için nefes vermiş, kan vermiş, emek vermiş; tüm atalarımızın onurudur.

O, tüm Anadolu Türk-İslâm velilerinin mezarlarında huşu içinde yatmalarını ve Ezan-ı Muhammet’in semalarımızda beş vakit okunmasını sağlayan yiğit bir eldir.

O, dört bir yandan sarılan vatan toprakların Türk Milleti’ne yeniden huzurlu ve güvenli bir vatan yapan komutandır.

O, yeniden devlet kuruşumuzun, çağdaş bir millet olarak geleceğe yön verişimizin, Haçlı emperyalist zihniyetlere dur deyişimizin önderidir.

O, demokratik bir devlet düzeni içinde insanca yaşamayı sağlayan, bize insan olduğumuzu hatırlatan ve kardeşçe yaşamanın şartlarını hazırlayan bir milli kahramandır.

O, on dört asırlık İslâm Tarihi’nin; on iki asrına yön vermiş, Allah’ın kılıcı olmuş; Haçlıların Haç’ının karşısında İslam’ın Hilâl’ini dalgalandırmış yüce milletimizin kurtuluşunun sembolümü olmuş Türk’tür.

Bugün; varlığımızı, vatanımızı, devletimizi, bin yıllık kardeşliğimizi, insanca yaşamamızı, demokrasimizi, her şeyimizi O’na borçluyuz.

Her şeye rağmen- tüm ihanet-gaflet-desise ve aymazlığa rağmen geleceğe güvenle bakışımızda O’na olan güvenimiz, ilkelerine olan sevgi ve bağlılığımız var.

Yıkılmadık, ayaktayız;…Onun devletimiz yeniden inşa ederken ortaya koyduğu kuruluş felsefesi yaşadıkça da yıkılmayacağız.

Anadolu’ya ayak bastığımız günden beri bizi Anadolu’dan atmak, mümkünse yok etmek isteyenler; bunu gerçekleştirmek için oyun içinde oyun kuranlar; milletimizi ayrıştırıp kardeş kavgası yaratmaya çalışanlar artık bugün son oyunlarını oynuyorlar. Milletimizin birlik, dirlik ve geleceğine son tuzağı kuruyorlar.

Bakın hele, Sevr paçavrasını yeniden gündeme taşımak ve Türk Milleti’ni yok görmek gayreti içinde olanlar, Türk Milleti’ni dilim dilim bölmek, kardeşi kardeşe vurdurmak istiyorlar. Bunu gerçekleştirrmek için de iki önemli değerimizi yok etmeyi hedef alıyorlar ve kısmen de başarılı olabiliyorlar..

Bu iki değerin ilki bizi ayakta tutan yüce dinimizdir. Dikkat ediniz; Büyük Atatürk’ün de büyük değer verdiği dinimizi mecrasından çıkarmak; Kur’an’sız Müslümanlar yaratabilmek şer odaklarının birinci hedefi haline gelmiştir.

İkinci önemli değerimiz de Atatürk’tür; O’nun “en büyük eserim” dediği Türkiye Cumhuriyeti’dir. Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş felsefesi yok edilmek isteniyor. Bunu yok etmenin yolu da Atatürk adını tarihten silmekten geçiyor.

Bütün bunlardan dolayı bugün milletimize Atatürk’ün fikirleri ve bıraktığı eserleri her zamankinden daha çok lazım.. Milletimiz, geleceği üzerinde oynanan oyunları gördükçe, Atatürk’ü her zamankinden daha çok sevecek, Atatürk’e bir sevda tutkusuyla bağlanacak ve devletimizi birlik ve kardeşlik içinde yaşatma azimlerini daha canlı tutacaklardır.

Ey büyük Türk; Milletçe varlığımız tüm eserlerini yaşatmaya hazırdır. Sen rahat uyu. Ruhun şad, mekânın olsun.

10.11.2014 Raif ÖZTÜRK

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. ahmet dedi ki:

    Helal olsun hocam dilinize sağlık

BİR YORUM YAZ

Kişi Doğrulama Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.