Fatih Ortaokulundan Kültürel Mirasımız ve Teknoloji Sergisi

  • 26 Mayıs 2017
  • 865 kez görüntülendi.
Fatih Ortaokulundan Kültürel Mirasımız ve Teknoloji Sergisi

Fatih Ortaokulundan Kültürel Mirasımız ve Teknoloji Sergisi

Fatih Ortaokulu öğrencileri tarafından hazırlanan Atasözü ve Deyimler sergisine Belediye Başkanı Saffet Acar ziyaret etti.  

Fatih Orta Okulu tarafından hazırlanan sergi çalışması ve kermes açılışı gerçekleştirildi. Kültürel Mirasımız adlı üç boyutlu Atasözü ve Deyim etkinliği sergisi çok beğenildi. Bir birinden güzel örnek alınacak ya da ders çıkartılacak olan atasözlerinin yer aldığı sergide öğrenciler atasözlerini davetlilere açıkladılar. Bilim sergisi ve teknoloji tasarım şenliği adı altında hazırlanan yine öğrenciler tarafından icat edilip uygulamalı olarak yapılan bazı aletlerde bu sergide yerini aldı.

Sergi açılışlarının ardından Dinar Fatih Orta Okulu öğrenci velileri tarafından hazırlanan çeşitli yiyecekler kermes adı altında satışları gerçekleştirildi. Fatih Orta Okulu Müdürü Murat Nail Üner ve Okul Aile Birliği Başkanı Fatih Karataş tarafından Başkan Acar’a sergi gezdirilerek tanıtımı yapıldı. Alınan bilgiye göre, öğrencilerin hazırladığı projelerde patentinin dahi alınabilecek çalışmaların olduğu kaydedildi.

Kermes ve Sergi açılışlarıyla alakalı bilgi veren Dinar Fatih Orta Okulu Müdürü Murat Nail Üner, okul öğretmen ve öğrencilerinin bir yıl boyunca emekli olan teknolojik aletleri icat edip tasarladıklarını ve bu ürünleri de bütün Dinar halkına sergilemekten ötürü çok büyük mutluluk yaşadıklarını söyledi. Öğrenci ve öğretmenleri bu konuda tebrik ettiğini de kaydeden Üner, “Dinar Fatih Orta Okulu olarak öğrencilerimizi en iyi bir şekilde yetiştirmeye devam ediyoruz. Öğrencilerimiz 2016-2017 eğitim öğretim sezonu boyunca yapmış oldukları işleri sizlerle buluşturduk. Bundan sonra da öğrencilerimizle birlikte bilimsel ve teknolojik çalışmalarımız devam edecektir” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kişi Doğrulama Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.