GER-DER 2. TOPLANTISI

  • 07 Haziran 2016
  • 677 kez görüntülendi.
GER-DER 2. TOPLANTISI

GER-DER 2. TOPLANTISI

Şubat ayında kurulan ve kurulduğu günden itibaren çok iyi işler başaran Gerontologlar Derneği; 2. toplantısını Antalya’da gerçekleştirdi. Gerontologların ve gerontoloji öğrencilerinin katıldığı toplantıda gündem maddeleri interaktif bir şekilde tartışıldı. Gündem maddelerinin okunmasıyla başlanılan toplantıda Gerontologlar  Derneği Başkanı Faruk Yaşar Gürdal göreve yeni gelen Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Dr. Fatma Betül Sayan Kaya için ” Yeni Bakanımız Sayın Dr. Fatma Betül Sayan Kaya hanımefendi mesleğimize ve ülkemize hayırlı olsun, derneğimizin çalışmalarında daha güzel işler yapabileceğimiz değerli bir insan, kendilerinin desteklerine her zaman ihtiyacımız var, ümit ediyorum ki bizlerin yanında olacaktır” dedi.

Toplantının en önemli gündem maddesi ve tüm gerontoloji camiasının merakla beklediği Mesleki Yeterlilik Kurumu çalıştayını ayağının tozuyla Ankara’dan gelen Gerontologlar Derneği Başkan Yardımcısı Çağrı Elmas süreçle ilgili bilgi verdikten sonra artık Gerontolog mesleğinin mesleki tanımının gerçekleştirdiğini Ekim ayında yayımlanacak olan resmi gazeteden sonra 2017 başından Gerontolog atamalarının gerçekleşebileceği müjdesini verdi.

Diğer gündem maddeleri de tartışıldıktan sonra gerontoloji öğrencilerine girecekleri Final Sınavlarında başarı ve sınavlardan sonraki yaz tatili için iyi tatiller dilekleri ile toplantı son buldu.

gerder7645 (1)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kişi Doğrulama Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.