GERO-DUT ÖDÜLÜ AYMELEĞİN

  • 07 Haziran 2016
  • 1.050 kez görüntülendi.
GERO-DUT ÖDÜLÜ AYMELEĞİN

GERO-DUT ÖDÜLÜ AYMELEĞİN

Ulusal,sosyal ve uygulamalı gerontoloji Derneği ve Akdeniz Üniversitesi gerontoloji bölümü gönüllü öğrencilerinden oluşan bir topluluk tarafından seçilen ve her yıl haziran ayı içerisi verilen GeroDut ödülü bu yıl Aydın’da bulunan ve tamamen gönüllü olarak hizmet veren AYMELEK derneğine verildi.

Ödül törenine UYAK ve Dinar Belediye Başkanı Saffet Acar, Gölköy Belediye Başkan Yardımcısı Murat Emre Ömerustaoğlu, Akdeniz Üniversitesi Gerontoloji Bölümü Öğretim üyesi Prof. Dr. İsmail Tufan, Geroatlas 60 plus Tazelenme Üniversitesi öğrencileri ile çok sayıda akademisyen ve öğrencinin katıldığı törende açılış konuşması yapan başkan Acar şunları söyledi “Gerontoloji camiasının değerli mensupları

Değerli misafirler,

Hanımefendiler, beyefendiler;

Sizleri sevgiyle, saygıyla selamlıyorum.

Ulusal Yaşlılık konseyinin yürütücülüğü, İsmail Tufan Gerontoloji Enstitüsü, Ulusal Sosyal ve Uygulamalı Gerontoloji Derneği ve Dinar Belediyesinin destekleri, Akdeniz Üniversitesi Uzun Yaşam ve Yaşlılık Araştırmaları Topluluğu işbirliği ile her yıl gerontoloji alanına katkı ve destek sunan akademisyenlere, araştırmacılara, uygulayıcılara ve gönüllülere takdim edilmek üzere her yıl verilen “GERO-DUT” ödül törenine hoş geldiniz.

Bu yıl Gero-Dut Ödül’ü; Türkiye’de gerontoloji alanında çalışmalar yürüten, yaptığı gönüllü çalışma ile Aydın’a ve tüm Türkiye’ye örnek olan, ve gerontoloji bölümü öğrencilerine her daim açık bir kapı olan AYMELEK Derneği’ne Ulusal Sosyal ve Uygulamalı Gerontoloji Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri ve Akdeniz Üniversitesi Gerontoloji Bölümü öğrencilerinin oyları ile AYMELEK Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Yurdagül Altınbaş hanım efendiye verilmiştir.

Kendisini kimsesiz ve muhtaç kimselerin kimsesi ;kimi zaman annesi, kimi zaman ablası kimi zaman da kızı olarak samimi duygular içerisinde yaptığı gönüllü çalışmalar ile tanıyoruz, kendisi ülkemiz alanında bir dernek çatısı altında tamamen gönüllü çalışmalar ile bir çok vatandaşımıza bazen sıcak bir yuva, bazen sıcak bir çorba bazen de  yumuşak bir battaniye olmak için  çaba sarf etmiştir. Dolayısı ile bu yıl ki Gero-Dut ödülüne kendisinin layık görülmesi oldukça manidar bir durumdur.

Değerli misafirler,

Bugün bu anlamlı törenle tüm yaşlanma ve yaşlılık alanında değerli çalışmalar yapan kimselere Gero-Dut ödüllerini veriyoruz. 2016 yılı GERO-DUT  Ödülleri’ni  verdiğimiz Aymelek derneğine bir kez daha tebriklerimi, şükranlarımı sunuyorum.

Ve bu değerlendirmeyi yapan heyetimizdeki tüm arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Törenimize iştirakiniz için sizlere tekrar şükranlarımı sunuyor, sağlıcakla kalmanızı temenni ediyorum.”dedi.

Açılış Konuşmalarının ardından geçilen ödül töreninde AYMELEK Derneği başkanı Yurdagül Altınbaş’a önceki yılın ödül sahibi Doç. Dr. Nil Tekin tarafından ödülü verildi.

Ödül töreninden sonra Gero-Şifa bahçesine gidilerek ödüle ismini veren dutlar misafirlere ikram edildikten sonra AYMELEK Derneği başkanı Yurdagül Altınbaş bahçeye dut fidanı dikti.

 

uyak-gerodut-ant (1) uyak-gerodut-ant (2) uyak-gerodut-ant (3) uyak-gerodut-ant (4) uyak-gerodut-ant (5) uyak-gerodut-ant (6) uyak-gerodut-ant (7) uyak-gerodut-ant (8) uyak-gerodut-ant (9) uyak-gerodut-ant (10) uyak-gerodut-ant (11) uyak-gerodut-ant (12) uyak-gerodut-ant (13)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kişi Doğrulama Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.