GERONTOLOG MESLEĞİ RESMİ GAZETEDE YAYIMLANDI

  • 26 Ekim 2016
  • 1.091 kez görüntülendi.
GERONTOLOG MESLEĞİ RESMİ GAZETEDE YAYIMLANDI

GERONTOLOG MESLEĞİ RESMİ GAZETEDE YAYIMLANDI

25 Ekim 2016 tarihli Resmi Gazete ve 2016/12 tebliğ numaralı Ulusal Meslek Standartlarına Dair Tebliğ ile ” Gerontolog Mesleği Seviye 6″ ile sosyal bilimler meslekleri altında alanında ilk ve tek olarak geçtiğimiz gün itibari ile yayınlandığı Başbakanlık Mevzuatı Geliştirme ve Yayın Genel Müdürlüğü tarafından bildirilmiştir.

Konuyla ilgili açıklama yapan Gerontologlar Derneği başkanı Gerontolog Faruk Yaşar Gürdal “Gerontoloji Bölümü ülkemizde Yüksek Öğretim Kurumu tarafından kabul edilip ilgili üniversitelerde açıldığından bu güne kadar mesleğimizin tanımı ve istihdamı için gerek bölümlerimiz gerekse tamamen “Gerontolog” mesleğinin kadrolaşması ve saygın meslekler arasındaki yerini korumasıamacıylaDinar’da kurduğumuz Gerontologlar Derneğinin çabaları sonucu 25.10.2016 tarih ve 2016/12 tebliğ numarası ile Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlık Mevzuatı Geliştirme ve Yayın Genel Müdürlüğünce yayımlanan Resmi Gazetede mesleğimiz alanında ilk ve tek olarak Ulusal meslek standartları arasında seviye 6 düzeyinde tanımlanan ilk meslek olmanın gururunu yaşamaktadır.Derneğimizin konuyla ilgili çalışmaları hız kesmeden devam edecektir, bundan sonraki sürecimiz Gerontolog mesleğinin en iyi şartlarda ve seviyedeDevlet Personel Başkanlığı tarafından kamuoyuna bildirilmesi ve Atama Daire Başkanlığında iyi haberlerin gelmesi için mücadelemizi sürdürmek olacaktır.

Gerontologlar Derneği Başkanlığı olarak bu uzun ve meşakkatli süreçte bizlere destek olan Akdeniz Üniversitesi Gerontoloji Bölümü Başkanı Prof. Dr. İsmail Tufan’a, Akdeniz Üniversitesi Gerontoloji Bölümü öğretim üyeleri Doç. Dr. Özgür Arun’a, Yrd. Doç. Dr. Türkan Yılmaz’a, Yrd. Doç. Dr.Suzan Yazıcı’ya,Yrd. Doç. Dr. Nilüfer Korkmaz Yaylagül’e, Dr. JasonHoldsworth ve Dr. İkukoMurakamiı hocalarıma, konuyla ilgili çalışmalarda bulunan ve süreci takip eden değerli dostum Dernek Başkan Yardımcım Gerontolog Çağrı Elmas’a ve bu konuda emeği geçen tüm dernek üyelerime teşekkür ederim” dedi.

Gerontolog mesleğinin bundan sonraki sürecinin daha hızlı ve emin olabilmesi girişimlerinin süreceğini belirten Dernek Başkanı Gürdal çok mutlu olduğunu ve mesleği ile gurur duyduğunu da ekledi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. İBRAHİM YÜCEL ERSÖZLÜ dedi ki:

    geç kalınan bir karar TÜRKİYENİN GERENTOLOGLARA İHTİYACI VAR İNŞALLAH GERENTOLOGLAR SAYESİNDE KALİTELİ YAŞLANMA İLE ALZAYMER HASTALIĞINDA BİR ÇIĞIR AÇACAKLAR inşallah

  2. İBRAHİM YÜCEL ERSÖZLÜ dedi ki:

    geç kalınan bir karar TÜRKİYENİN GERENTOLOGLARA İHTİYACI VAR İNŞALLAH GERENTOLOGLAR SAYESİNDE KALİTELİ YAŞLANMA İLE ALZAYMER HASTALIĞINDA BİR ÇIĞIR AÇACAKLAR

BİR YORUM YAZ

Kişi Doğrulama Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.