Gerontologlar Derneği’nden İstanbul Gerontoloji Bölümüne Ziyaret

  • 16 Temmuz 2016
  • 2.115 kez görüntülendi.
Gerontologlar Derneği’nden İstanbul Gerontoloji Bölümüne Ziyaret

Gerontologlar Derneği’nden İstanbul Gerontoloji Bölümüne Ziyaret

Kısa süre önce Türkiye’nin ilk mezun gerontologları tarafından kurulan Gerontologlar Derneği, Dernek Başkanı Faruk Yaşar GÜRDAL, Dernek Başkan Yardımcısı Çağrı ELMAS ve dernek üyelerinden Selin IRMAK ve Muhammet ÇATAL’ın oluşturduğu bir heyet ile İstanbul Üniversitesi Sağlık Bilimler Fakültesi Dekanı ve aynı zamanda Gerntoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ahmet AKGÜL ve Bölüm Başkan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Fikret BÜYÜKKAYA’yı makamında ziyaret etti.

Yaklaşık 2 saat süren toplantı sonrası açıklamada bulunan Gerontologlar Derneği Başkanı Faruk Yaşar GÜRDAL “Bugün buraya tüm gerontoloji bölümlerinin ve öğrencilerinin birlikte hareket etmesi gerektiğini ve başarılı hedefler ortaya koyarak emin adımlarla menzile ulaşmayı çalıştığını anlatmak ve İstanbul Üniversitesi Gerontoloji Bölümü’nün desteğini istemeye geldik. Değerli hocalarımız Prof. Dr. Ahmet AKGÜL ve Yrd. Doç. Dr. Fikret BÜYÜKKAYA bizlere hertürlü desteğe açık olduklarını ve amaçlarımız doğrultusunda ellerinden gelen herşeyi yapacaklarını aktardılar. Artık daha geniş bir aileyiz. Akdeniz Üniversitesi gerontoloji bölümü mezunları ve öğrencilerini, İstanbul Üniversitesi gerontoloji bölümü öğrenci kardeşleri ile buluşturacağız. Kendimizi, daha güçlü hissediyoruz.” Dedi. Konuşmasına derneğin hedeflerini aktaran Gerontolog GÜRDAL şöyle devam etti, “Benim bir inancım var. Ülkemizde öğrenim gören tüm Gerontologları bir çatı altında toplayarak başarılı çalışmalara imza atacağız. Ulusal alanda yaşlanma ve yaşlılık dendiğinde en iyi meslek grubunun Gerontologlar olacağına ve kabul gören meslek olacağına inanıyorum. Bugün de iyi bir adım attık, yolumuza emin birşekilde devam edeceğiz” dedi.

İstanbul Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı ve Gerontoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ahmet AKGÜL ise yapılan ziyaretten çok memnun kaldıklarını; Henüz yeni olan Gerontologlar Derneği’ni tamamen mezunlar tarafından kurulması ve birlikte hareket etmeye çalışması, mesleğin geleceği için büyük bir adım olduğunu belirtti ve Gerontologlar Derneği’ne her türlü desteği vermeye ve birlikte çalışmaya hazır olduklarını aktardı.

İnteraktif olarak süren toplantı teşekkür konuşmaları ve Gerontologlar Derneği heyetinin fakülteden ayrılmasıyla toplantı sona erdi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kişi Doğrulama Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.