Gerontologlar Derneğinden Yaşlılar Günü Etkinliği

  • 02 Ekim 2017
  • 602 kez görüntülendi.
Gerontologlar Derneğinden Yaşlılar Günü Etkinliği

Gerontologlar Derneğinden Yaşlılar Günü Etkinliği

1 Ekim Yaşlılar günü olması münasebetiyle merkezi Dinar olan Gerontologlar Derneği tarafından Antalya’da vatandaşlara karanfil çiçeği ve gerontolog mesleğini tanıtan broşürler dağıtıldı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Gerontologlar Derneği Başkanı Faruk Yaşar Gürdal “ Bu gün 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü, bizler gerontologlar olarak yaşlılarımızın bir gün değil her gün hatırlanması gerektiğini, bununla birlikte yaşlılarımıza sadece ellerini öpüp bir kenara bırakmanın onları hatırlamak olmadığını biliyoruz ancak; Birleşmiş Milletler tarafından kabul gören ve her resmi kurumca kutlanan bu günü bir fırsat bilerek 7’den 70’e herkese mesleğimizi tanıttık. Gerontologların ne kadar onurlu ve kutsal bir iş yaptığını yaşlının olduğu her yerde gerontologların istihdam edilmesi gerektiğini söyledik.

Bu etkinliğimizde henüz aramıza yeni katılan kardeşlerimizin büyük emekleri ve çabaları vardır, Akdeniz Üniversitesi Gerontoloji Bölümü hazırlık sınıfı öğrencilerine, bu işi organize eden Merve Tekçe öğrencimize ve değerli ailesine çok teşekkür ederim. Faaliyetlerimiz devam edecek somut adımlar atmak için çabalıyoruz ve bizleri herkesin desteklemesini ve aramızda olmasını arzuluyoruz” dedi.

Programın Dinar’da da yapılacağı bilgisini veren Dernek Başkanı Gerontolog Gürdal Türkiye’nin neresinde olursa olsun ihtiyaç sahibi yaşlımız bize ulaştığında ellerinde gelen yardımı yapabileceklerini bildirdi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kişi Doğrulama Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.