GRAFFİTİ RESİM ÇALIŞMASI TAMAMLANDI

 • 12 Temmuz 2016
 • 1.492 kez görüntülendi.
GRAFFİTİ RESİM ÇALIŞMASI TAMAMLANDI

GRAFFİTİ RESİM ÇALIŞMASI TAMAMLANDI

Dinar’ın Suçıkan Park tesisleri mevkiinde ki, Afyonkarahisar karayolu istikameti üzerinde bulunan, karayolları istinat duvarlarına Belediye Başkanı Saffet Acar’ın isteği ve Afyon Kocatepe Üniversite’sinin çalışmalarıyla Graffiti resim çalışmaları yapılarak tamamlandı.

Dinar’ın somut ve somut olmayan kültürel değerlerinin ilçemiz içerisinden geçen karayolu üzerinde bulunan istinat duvarlarına resmedilerek ilçenin tanıtımına ve kültürel değerlerinin gelecek nesillere aktarılmasına katkı sağlamak için Graffiti resim çalışması yapıldı. Afyon Kocatepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi tarafından 1100 m2 (Bin Yüz metrekare) alana ilçemiz sembollerinden olan; tarihi Marsyas Efsanesi, Çanakkale Kahramanı Bombacı Mehmet (İpek) Çavuş, Belediye Bandosu, belediye ve festival logosu, Haşhaş (Afyon) bitkisi, Dinar Tayyaresi (Dinarlılar tarafından alınan Uçak), Cihan Pehlivanı Mehmet Pehlivan, Dinarın tarihi eserleri ve çeşitli figürler resmedildi.

graffitiresim-dinar-tamamlandi (1) graffitiresim-dinar-tamamlandi (2) graffitiresim-dinar-tamamlandi (3) graffitiresim-dinar-tamamlandi (4) graffitiresim-dinar-tamamlandi (5) graffitiresim-dinar-tamamlandi (6) graffitiresim-dinar-tamamlandi (7) graffitiresim-dinar-tamamlandi (8) graffitiresim-dinar-tamamlandi (9) graffitiresim-dinar-tamamlandi (10) graffitiresim-dinar-tamamlandi (11) graffitiresim-dinar-tamamlandi (12) graffitiresim-dinar-tamamlandi (13) graffitiresim-dinar-tamamlandi (14) graffitiresim-dinar-tamamlandi (15) graffitiresim-dinar-tamamlandi (16) graffitiresim-dinar-tamamlandi (17) graffitiresim-dinar-tamamlandi (18)

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
 1. deniz dedi ki:

  Su anda araba ile.onunden geçerken gordum şahane ve merak edip hemendinar efsanelerine bakacağım belediyeyi kitlarim sanat süper

 2. Dinarlı dedi ki:

  Çok güzel bir çalışma inşallah üzerine karalama yapan olmaz.

 3. Raif ÖZTÜRK Raif ÖZTÜRK dedi ki:

  Bence son derecede güzel, anlamlı ve önemli bir çalışma… Dünden bugüne mitolojik efsaneleri de dahil Dinar’ın tüm özellikleri resmedilmiş… Düşünenlere, belediye başkanımıza ve bu güzel çalışmayı yapan genç ressam arkadaşlara teşekkür ederim. Bu şehirli olma gayret ve özleminin bir yansımasıdır. Halkımız da bu çabaya destek vermelidir. Doğrular alkışlanmazsa , yanlışlara kurban verilmiş olur..

BİR YORUM YAZ

Kişi Doğrulama Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.