GÜÇLÜ VE GÜRDAL BURSA ÇALIŞTAYINA KATILDI

  • 28 Eylül 2016
  • 932 kez görüntülendi.
GÜÇLÜ VE GÜRDAL BURSA ÇALIŞTAYINA KATILDI

Bursa’da Bisiklet Çalıştayı

Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği, Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bursa Bisiklet ve Doğayı Sevenler Derneği ile Enerji Verimliliği ve Çevre Koruma Derneği işbirliği ile Bursa Büyükşehir Belediyesinin ev sahipliğinde Bursa’da “Bisiklet Etkin Bir Ulaşım Aracı” konulu bir çalıştay gerçekleştirdi.

Çalıştayın açılış konuşmasını yapan Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği Başkanı ve  Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe “ Şehirlerin Doktoru Belediye Başkanı” vurgusuyla şunları aktardı “Şehirler kolay değişiyor, bir yol, bir baraj kolayca ve hızlı bir şekilde yapılabiliyor ancak insanlar; nesil kolay değişmiyor bir nesil 25-30 yılda ancak yenileniyor dolayısıyla belediyelerin çalışmaları da buna göre şekilleniyor. Ülkemizde bisiklet yollarının sayılarını arttırarak toplumumuzu bisiklet kullanmaya yönlendirmeliyiz. Bisiklet sadece karne hediyesi olarak görülmemeli, bisiklet çevre dostu ve en rahat ulaşım aracı olarak algılanmalı bununda yapımcısı biz yerel yönetimler olacağız, “Bisiklet” çalıştayına katkı sağlayan tüm ekibimize ve işbirlikçilerimize teşekkür eder, hepinizi saygıyla selamlarım” dedi.

Dinar Belediye Başkanı Saffet Acar’ın başka bir programı olması dolayısıyla katılamadığı çalıştaya Dinar Belediyesi Meclis Üyesi ve Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği Meclis Üyesi Seydi Güçlü ve Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği Dinar Koordinatörü Gerontolog Faruk Yaşar Gürdal katıldı. Konuyla ilgili açıklama yapan Gerontolog Faruk Yaşar Gürdal “Değerli Belediye Başkanımız Saffet Acar’ın talimatları ve ileri görüşlülüğü ile Türkiye Sağlıklı Kentler Birliğine üyeliğimiz geçtiğimiz mayıs ayında gerçekleşmişti, bugünde yerel yönetimler olarak bisiklet çalıştayındayız Bursa’da özellikle Nilüfer bölgesinde sıkça görebileceğimiz bisiklet yollarını inceleyip fikir edinmek ile birlikte artı ve eksilerini değerlendirerek ilçemize bu yolları kazandırmaya çalışacağız, bunu bir proje kapsamında hibe yolu ile programımıza aldık Başkanımızın önderliği ile Dinar’a Bisiklet Yolları projesini getireceğiz. Bisiklet her anlamda ideal bir ulaşım aracı, Yüksek yol yapım maliyetinden tutunda trafikte zaman kaybı, stres, park problemi ve en önemlisi de ölümlü trafik kazalarına kadar birçok olumsuzluktan şehrin rahat bir nefes alması konusunda Bisikletle ulaşım giderek daha da önemli hale gelecektir”. Dedi.

Bursa’da gerçekleştirilen çalıştayın 1 Ekim 2016 tarihine kadar süreceği öğrenildi.

bursacalistay161-1 bursacalistay162

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kişi Doğrulama Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.