Güneş Enerjisi Elektrik Üretim Sistemlerinin Açılışı Yapıldı

  • 23 Kasım 2015
  • 3.693 kez görüntülendi.

Güneş Enerjisi Elektrik Üretim

Sistemlerinin Açılışı Yapıldı

İlçemiz Organize Sanayi Bölgesi alanına Dinarlı İş Adamı Mehmet Acar tarafından yaptırılın Güneş Enerjisi Elektrik Üretim Sistemlerinin açılışı yapıldı.

Yoğun ilgi gören programa; Belediye Başkanı Saffet Acar, Garnizon Komutanı Yüzbaşı Mutlu Tokmak, Askerlik Şubesi Başkanı Ali Azyaman, Cumhuriyet Başsavcısı Emrah Özge Yelken, İlçe Emniyet Müdürü Yunus Dinç, İlçe Müftüsü Celil Şimşek, Dinar Ticaret Odası Başkanı Ahmet Hakan Uyan, belediye meclis üyeleri, daire amirleri, iş adamları, esnaflar ve çok sayıda vatandaş katıldı. Vatandaşlar içinde ayrıca OSB alanına ücretsiz otobüs kaldırıldı.

Programda vatandaşlara yemek ikramı yapılması sonrasında açılış programına geçildi. Kurdele kesimi öncesinde İş Adamı Mehmet Acar, davetlilere hoş geldiniz diyerek şunları söyledi; “Bu enerji santralimiz herkes tarafından bilinmektedir, dünyanın revacında olan bir sektördür. İnşallah yakında ikincisini de yapıyoruz buraya. Allah bunu herkese nasip etsin, teşekkür ederim.” dedi    

Belediye Başkanı Saffet Acar ise konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “Acarlar ailesi adına hoş geldiniz şeref verdiniz. Biliyorsunuz ki enerji yatırımın en güzeli. Her geçen gün enerjiye ihtiyacımız var. Tabi ki, termik santraller, nükleer enerji ve hidro elektrik santralleri sonuçta güneş enerjisi, enerjinin en güzeli güneş enerjisi. Bizim yörenin güneş enerjisi ile alakalı en güzel semt en güzel yöre. Dolayısı ile ben bu güzel tesisi yapan enerji firmasına teşekkür ediyorum. İnşallah bunun devamını geleceğine inanıyorum, Dinarımıza Ülkemize bu yatırım inşallah hayırlı olur diliyorum, hepinize saygılar sunuyorum.” dedi.

Belediye İlan Memuru Gazi Yılmaz tarafından programın sunuculuğu yapıldı. Yine Gazi Yılmaz tarafından yapılan dua ile İş Adamı Mehmet Acar, Belediye Başkanı Saffet Acar, Garnizon Komutanı Mutlu Tokmak, Askerlik Şubesi Başkanı Ali Azyaman ve Cumhuriyet Başsavcısı Emrah Özge Yelken tarafından kurdele kesilerek Güneş Enerji Sistemlerinin açılışı yapıldı. Kurdele kesimi sonrasında Mehmet Acar, Başkan Acar, protokol ve davetli vatandaşlar, güneş panellerinin yanına giderek, sistemin kurucu mühendisi Barış Ersoy’dan bilgi aldılar.

Barış Ersoy, Güneş Enerjisi Elektrik Üretim Sistemleri ile ilgili yaptığı açıklamada alanda 1 Megavat  ve 3 bin panel den oluştuğunu söyledi. Ersoy, Güneş Enerji Sistemlerinin çevreye zarar vermediğini, 25 sene ömürlü olduğunu, 250 – 300 hanenin elektrik ihtiyacını karşılayacağını belirtti.

Alınan bilgiye göre, Elektrik Dağıtım Kabul Heyetinin kontrolleri sonrasında elektrik üretim ve dağıtım işlemine başlanacağı öğrenildi.

dinar-osb-ges-2 dinar-osb-ges-3 dinar-osb-ges-4 dinar-osb-ges-5 dinar-osb-ges-6 dinar-osb-ges-7 dinar-osb-ges-8 dinar-osb-ges-9 dinar-osb-ges-10 dinar-osb-ges-11 dinar-osb-ges-12 dinar-osb-ges-13 dinar-osb-ges-14 dinar-osb-ges-15

DCIM100MEDIA

DCIM100MEDIA

dinar-osb-ges-17

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Cihangir dedi ki:

    Başkanım, GES için tüm riskler dahil teminat sağlayarak sigorta poliçesi düzenlemekteyiz. Güvence altına alacağımız enerji kaynakları gerek afyon gerekse ülkemiz için önem arz eden enerji üreten panellerin inşaat ve çalışma devresini kapsamaktadır. Teklif paylaşmamızı isterseniz bilgi için 05301772060 numaralı telefondan bizlere ulaşabilirsiniz.

  2. Raif ÖZTÜRK Raif ÖZTÜRK dedi ki:

    Değerli Mehmet Bey,
    Dinarlı bir iş adamı olarak, ilçemizi hakkıyla temsil etmenizden dolayı sizinle gurur duyuyoruz. Ayrıca ilçemize böylesine önemli bir tesise yatırım yapmanızdan dolayı sizi ayrıca tebrik ediyorum. Allah hayırlı uğurlu etsin …Daha nice yatırımlar yapmanızı temenni ederim. Saygılarımla. Raif ÖZTÜRK

BİR YORUM YAZ

Kişi Doğrulama Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.