HİSARCIKLIOĞLU DİNAR’DA BANDO İLE KARŞILANDI

  • 17 Şubat 2016
  • 1.570 kez görüntülendi.
HİSARCIKLIOĞLU DİNAR’DA BANDO İLE KARŞILANDI

TOBB BAŞKANI HİSARCIKLIOĞLU DİNAR’DA BANDO İLE KARŞILANDI

Dinar Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) tarafından düzenlenen ‘Dinar’ın Yıldızları ve Ticarette 40. Yılını dolduran Üyelerin Ödüllendirilmesi’ programına ilgi yoğun oldu. Dinar Park Ala Konferans Salonu’nda yapılan ödül programına; Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Afyonkarahisar Valisi Hakan Yusuf Güner, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, Kaymakam Mustafa Şahin, Belediye Başkanı Saffet Acar, Dinar Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Ahmet Hakan Uyan, çevre il ve ilçelerden ticaret odası ve borsa başkanları, daire amirleri ve çok sayıda davetli katıldı.

Açılış konuşmasını gerçekleştiren Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Hakan Uyan, tarihte Dinar’ın ilklerinden bahsederek programa katılanlara hoş geldiniz dedi. Uyan, Dinar’ın ekonomisi, sanayisi, tarihi ve jeopolitik konumu hakkında kısa bilgi vererek, Dinar’ın sanayi yatırımına uygun bir bölge olduğunu dile getirdi. Uyan; “Odamız, 11. Dönem Akreditasyon sürecinden başarı ile çıkarak Akredite Oda, bir başka deyişle beş yıldızlı oda olmaya hak kazanmıştır. 365 Oda arasında akredite 242 oda içerisinde yer almaktan onur duymaktayız.” dedi. Uyan, plaket kazanan oda üyelerini tebrik ederek programa katılanlara teşekkür etti.

Dinar Belediye Başkanı Saffet Acar ise yapmış olduğu konuşmasında; “Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Türkiye’nin ticarette, sanayide lideri öncüsü. Bizlere her zaman yön gösteren, Türkiye ekonomisine büyük katkıda bulunan Türkiye’nin en büyük sivil toplum örgütüdür. Değerli başkanımız Dinar ile ilgili çok güzel şeyler söyledi, bana da bir şey bırakmadı. Ben, Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Sayın Rıfat Hisarcıklıoğlu’ndan çok şeyler öğrendim. Bende onun yanında yaklaşık 10 yıl civarında hem meclis hem yönetim kurulu hem de yönetim kurulu başkanlığı yaptım, kendisini kutluyorum tebrik ediyorum. Bu gün bir nebze başarımız varsa bende kendilerinin çok büyük payı var.”dedi.

TOBB Başkanı  Rıfat Hisarcıkoğlu ise, Türkiye ekonomisinin büyük hedefleri olduğunu kaydederek, bu hedefler arasından en önemlisinin ise ekonomi alanında dünya liginde büyükler arasında yer almak olduğunu kaydetti. Bunun için Türkiye’de hizmet veren oda ve borsaların hizmet kalitesinin çok iyi olması gerektiğini vurgulayan Hisarcıkoğlu, “Türkiye’nin bir hedefi var. Dünya ligine girmek istiyor. En büyük 20 ekonomi arasında en büyük 10 ekonomi arasına girmek istiyor. Bunun için Türk özel sektörünün asli temsilcisi olan oda ve borsaların vermiş olduğu hizmet kalitesi ve standardının rakiplerimizle eş değer olması gerekiyor. Bu kapsamda bütün Türkiye’de eğitim kampanyası başlattık. Standartları yükseltmek için hedefler koyduk. Dinar Ticaret ve Sanayi Odası artık 5 yıldızlı bir oda kapsamında. Dünyada 5 yıldızlı oda kim var diye merak ediyorsanız rakiplerinizi söyleyeyim size Paris Ticaret ve Sanayi Odası, Londra Ticaret ve Sanayi Odası, Berlin Ticaret ve Sanayi Odası. Yani bugün Dinar, Berlin, Paris ve Londra’nın aynı seviyesinde. Hepimizin gurur duyması lazım, bugün Dinar Ticaret ve Sanayi Odası bu 5 yıldızlı oda kapsamında. Çok aktif bir başkanımız var kendisine teşekkür ediyorum. Avrupa Birliği (AB) Bakanlığı ile Zafer Kalkınma Ajansıyla (ZEKA) 5 tane proje gerçekleştirmiş. Düşünebiliyor musunuz, bir ilçe oda AB projesi yapıp ilçesine kaynak getirebiliyor. 14-15 sene önce bunlar bizim için hayaldi böyle bir şey olamazdı. Ama bugün Dinar odam proje yapıyor kalkınma ajansıyla beraber AB’ye gidip para alabiliyor ve Dinar’a hibe kaynak kazandırmış ve odasının kapasitesini geliştirmiş” dedi.Dinar Park Ala Konferans Salonu’nda düzenlenen ödül törenine, TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’nun yanı sıra Dinar’da Vergi Rekortmenlerine ödüllerini Afyonkarahisar Valisi Hakan Yusuf Güner, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, Dinar Belediye Başkanı Saffet Acar katıldı.Törenin sonunda Dinar’da 40. yılını dolduran sanayici ve iş adamlarına ödülleri protokol üyeleri tarafından verildi.

Programın ardından Başkan Hisarcıklıoğlu, Dinar Belediye Başkanı Saffet Acar’ı makamında ziyaret etti. Karşılıklı görüş alışverişinde bulunulan ziyarette Başkan Hisarcıklıoğlu, günün anısına Başkan Acar’a çeşitli hediyeler verdi. Yapılan ziyaret akabinde Hisarcıklıoğlu Dinar’dan bando ile uğurlandı.

rifathisarcikliogli-dinar (1) rifathisarcikliogli-dinar (2) rifathisarcikliogli-dinar (3) rifathisarcikliogli-dinar (4) rifathisarcikliogli-dinar (5) rifathisarcikliogli-dinar (6) rifathisarcikliogli-dinar (7) rifathisarcikliogli-dinar (8) rifathisarcikliogli-dinar (9) rifathisarcikliogli-dinar (10) rifathisarcikliogli-dinar (11) rifathisarcikliogli-dinar (12) rifathisarcikliogli-dinar (13) rifathisarcikliogli-dinar (14) rifathisarcikliogli-dinar (15) rifathisarcikliogli-dinar (16) rifathisarcikliogli-dinar (17) rifathisarcikliogli-dinar (18) rifathisarcikliogli-dinar (19) rifathisarcikliogli-dinar (20) rifathisarcikliogli-dinar (21) rifathisarcikliogli-dinar (22) rifathisarcikliogli-dinar (23) rifathisarcikliogli-dinar (24)rifathisarcikliogli-dinargaziyilmazrifathisarcikliogli-dinarbando rifathisarcikliogli-dinar (25) rifathisarcikliogli-dinar (26) rifathisarcikliogli-dinar (27) rifathisarcikliogli-dinar (28) rifathisarcikliogli-dinar (29) BANDI-R-HOGLİ (2)BANDI-R-HOGLİ (1)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kişi Doğrulama Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.