İÇ CEPHE GÜÇLÜ OLMALIDIR ÇARE BUDUR

  • 19 Ocak 2018
  • 771 kez görüntülendi.
İÇ CEPHE GÜÇLÜ OLMALIDIR ÇARE BUDUR

İÇ CEPHE GÜÇLÜ OLMALIDIR ÇARE BUDUR

Hepimiz seyrediyor, dinliyor ve izliyoruz.

Tanıdığımız, tanımadığımız strateji uzmanları, Büyük Ortadoğu Projesi Çerçevesinde Suriye, İran ve Türkiye’yi hedef ülke olarak değerlendiriyorlar.

Bunun böyle olduğunu devlet yöneticilerimiz, siyasiler, aydınlar, az çok okuyup yazanlar, hatta haber programlarını günü gününe izleyen yurttaşlar biliyor.

Tedbir alınması… Çare bulunması gerekiyor. Ancak o noktada bir gayret ve çalışma yok. Bizim millet olarak aklımızdan zorumuz; vatanımıza, devletimize, canımıza kastımız mı var?

Adamlar canımıza okumayı, hedefliyor. Adamlar milletimizi ve vatanımızı bölmek, milletimizi parçalamak istiyor. Önümüz de Irak örneği, Suriye örneği dururken, iş İran’a kadar uzanmışken, biz neden ders almıyoruz. Bu gaflet, bu dalalet niye?

Biz bütün bu belayı alt ederiz. Biz bu çirkin oyunu bozarız. Biz devletimizi ebediyen hür ve müstakil yaşatırız. Ancak, bunun için üç önemli şartı yerine getirmeliyiz.

Bu belayı alt edebilmemiz için, milli ve güçlü bir ekonomi gerekiyor.

Bu belayı bertaraf edebilmemiz için,  milli gücümüz olan ordumuzun çok güçlü olması gerekiyor.

Bu belayı tersyüz edebilmek, bu oyunu bozabilmek için belki bunlardan da önce; iç cephemizi güçlendirmemiz. Birlik ve beraberlik içinde olmamız gerekiyor.. 

İstiklâl Marşımızın şairi;

“Girmeden tefrika bir millete, düşman giremez.

Toplu vurdukça yürekler onu top sindiremez.” Diyor.

Yürekler toplu vuruyor mu?

Bu milleti seviyor, bu tehlikeyi görüyorsak; derhal milleti ayrıştıracak, ötekileştirecek, kutuplaştıracak davranışlardan vazgeçilmelidir. Herkese adalet, herkese hukuk tesis edilmeli. Millet devletine güvenerek kol ola girmelidir. Unutmayalım, hepimiz aynı gemideyiz ve biz HEP BİRLİKTE TÜRK MİLLETİYİZ.

Ne mutlu Türk’üm Diyene!

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kişi Doğrulama Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.