İLAÇLAMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

  • 26 Haziran 2016
  • 858 kez görüntülendi.
İLAÇLAMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

İLAÇLAMA ÇALIŞMALARI

Belediye Başkanı Saffet Acar’ın talimatı ile alınarak belediyeye kazandırılan, Mistblower marka çok amaçlı modern ilaçlama makinesi ile ilçemizde ilaçlama çalışmaları devam ediyor.

Yaz mevsimi nedeniyle, ilçemizin muhtelif yerlerinde bulunan alanların ilaçlama çalışmaları belediye ekiplerince yapılıyor. Belediye Veteriner Hekimi Oğuz Başkaya’nın talimatı ve koordinatları ile belediye ekiplerince durağan suların ve hayvan besihanelerinin ilaçlamaları yapıldı.

Sivrisinekler üreyebilmeleri için suya gereksinim duyarlar, yumurta, larva ve pupa dönemleri su ortamında tamamlanır. Bu sular ılık, durgun ve sığ (60cm den az) olmalıdır. Sivrisinekler son derece hızlı ürerler. Bir dişi sivrisinek her seferinde 200-400 adet aralığında yumurta bırakır. Eski lastikler, boş saksılar, saksı altlıkları, boş kutular, kedi köpek su kapları, çiçek sulama kapları, kapakları açık bırakılmış şişeler, kullanılmayan ayakkabı ve botlar, çatı olukları ve giderler, varil ve bidonlar, tuğla ve briket boşlukları, süs ve plastik havuzlar, mazgal ve rögarlar, üstü açık su tankları, su biriken bodrum katlar, inşaat alanları sivrisineklerin üreyebileceği alanlardır.

duragan-suveahirilac (1) duragan-suveahirilac (2) duragan-suveahirilac (3) duragan-suveahirilac (4) duragan-suveahirilac (5) duragan-suveahirilac (6) duragan-suveahirilac (7) duragan-suveahirilac (8)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kişi Doğrulama Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.