İLÇE BAŞKANI ÇETİN AÇIKLAMA YAPTI

  • 27 Ekim 2016
  • 961 kez görüntülendi.
İLÇE BAŞKANI ÇETİN AÇIKLAMA YAPTI

‘Dinar’a Yaşlı Bakım Evi Şart’

Büyük Birlik Partisi (BBP) Dinar İlçe Başkanı Nuri Çetin Dinar’da son yıllarda unutkanlık hastalığının resmi kaynaklara göre bakıldığında arttığını, ilçede bulunan yaşlı vatandaşların daha rahat ve daha konforlu bir şekilde sağlık hizmetlerini alabilmeleri için Yaşlı Bakım Evi kurulmasının şart olduğunu söyledi.

BBP ve şahsı olarak yaşlı bakım evi veya buna benzer bir yatırımla ilgili bir girişim olması halinde sonuna kadar destek vereceklerini kaydeden Çetin gazetecilere verdiği açıklamasında şunları söyledi, “İlçemizde son yıllarda ortaya çıkan hastalıklar yüzünden bakım evine ihtiyaç duyuldu. 95 Dinar depreminden bir yıl sonra bilim adamları ilçeye gelerek ilerleyen yıllarda yani 10-20 yıl sonra unutkanlıkların veya alzaymır hastalıklarının aşırı derecede artabileceğini belirtmişlerdi. Bugün görülüyor ki, bu amansız hastalıklar bilim adamlarını doğruluyor. Hepimizin annesi, babası, ninesi ve dedesi var. Yaşlı vatandaşlarımıza, atalarımıza iyi gününde ve kötü gününde sonuna kadar sahip çıkarak onlara en iyi şekilde bakmalıyız. Bu sebeplerden dolayı, ilçemize bakım evinin açılmasını şart olarak görüyoruz. Çünkü devlet tarafından da desteklenecek olan bu bakım evlerinde sadece o hastalığa özel vatandaşlarımıza sağlık hizmeti de verilecek. Onların, bakımı, beslenmesi, sağlıkları gibi en temel konularda uzmanlar tarafından ilgilenilecek olan yaşlı vatandaşlarımız için yapılabilecek olan projeleri desteklemeye hazırız” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Raif ÖZTÜRK Raif ÖZTÜRK dedi ki:

    Değeri Başkan, bir siyasi parti başkanı olarak; Dinar’ın dertlerine ve değerlerine sahip çıktığınız için kutlarım Unutmayalım ki birlikten kuvvet doğar. .

BİR YORUM YAZ

Kişi Doğrulama Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.