İlk Yardım Semineri

  • 04 Şubat 2016
  • 1.010 kez görüntülendi.
İlk Yardım Semineri

İlk Yardım Semineri

Dinar Eğitim Gönüllüleri Derneği tarafından Dinar Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı ve Seminer Salonunda “İlk Yardım Semineri” düzenlendi. Kanama ve yaralanma, kırık çıkık, zehirlenmelerde ilk yarım, solunum yoluna yabancı cisim kaçması, yanık ve donmalarda il yardım, elektrik çarpması ve hayvan ısırma, sokmalarında ilk yardım konularının anlatıldığı seminere yoğun bir ilgi oldu.

Dinar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğretmeni Faruk Gökçe tarafından sunulan seminerde, İlk yardımın, Herhangi bir kaza ya da yaşamı tehlikeye düşüren bir durumda, sağlık görevlilerinin tıbbi yardımı sağlanıncaya kadar, hayatın kurtarılması ya da durumun daha kötüye gitmesini önlemek amacıyla olay yerinde, tıbbi araç gereç aranmaksızın mevcut araç ve gereçlerle yapılan ilaçsız uygulama olduğu seminere katılanlara anlatıldı.

Seminer sonunda kısa bir konuşma yapan Dinar Eğitim Gönüllüleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ogün Sezen, dernek olarak bu şekilde yapılan seminerlere devam edeceklerini ifade ederek şunları söyledi, ‘Her iş yerinde, her evde ve her ortamda çok gerekli olan ilk yardım konusu bizler içinde çok büyük bir önem teşkil etmektedir. Bu amaçla ilk yardım eğitimini isteyen vatandaşlarımıza vermek istedik’ dedi.

Seminerin akabinde ise Dinar Devlet Hastanesinde 20 yılı aşkın bir süredir Genel Cerrah olarak görev yapan Özkan Bahar’a Dinar Eğitim Gönüllüleri Derneği tarafından teşekkür plaketi verildi.

Yapılan düzenlenen seminere, Dinar Belediye Başkanı Saffet Acar, Belediye Başkan Yardımcısı Rafet Şimşek, Dinar Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Hakan Uyan, Dinar Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Ahmet Acar, Dinar Yazarlar ve Şairler Derneği Başkanı Raif Öztürk ve vatandaşlar katıldı.

tic-ilkyardimm1 (4)tic-ilkyardimm1 (3)tic-ilkyardimm1 (1) tic-ilkyardimm1 (2)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kişi Doğrulama Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.