İlköğretim Haftası Kutlandı

  • 30 Eylül 2015
  • 1.267 kez görüntülendi.
İlköğretim Haftası Kutlandı

okullaraçılışçelenkkoymaprog (1)

İlköğretim Haftası Kutlandı

İlköğretim Haftası nedeniyle Afyonkarahisar’ın Dinar ilçesinde hükümet Konağı önünde Belediye Başkan Yardımcısı Rafet Şimşek’in de katılımı ile resmi tören düzenlendi. Saat 10.00’da Dinar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün çelenginin Atatürk Anıtı’na bırakılmasıyla başlayan program Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın söylenmesiyle sona erdi.

İkinci Program TOKİ’de Gerçekleşti

İlköğretim Haftası etkinlikleri çerçevesinde bu yıl ki açılış programı Şehit Piyade Uzman Çavuş Selçuk Gürdal İlkokulu’nda yapıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdür vekili Mehmet Ceylan yaptığı açılış konuşmasında, “Sevgili öğrenciler siz yokken okullarımız çiçekleri olmayan bir bahçe, suyu olmayan bir dere gibiydi. Geldiniz şenlendik, çiçeklendik, hoş geldiniz. Sizler okullarımızın çatısı altında insan ve doğa sevgisini, kardeşliği, yardımlaşmayı, demokrasiyi, her şeyden önemlisi hayatı öğreneceksiniz. Sizler buraya bilgilenmek, aklınızı zenginleştirmek, uygar bir insan olmak için geliyorsunuz. Öğretmenleriniz de bu özellikleri sizlere kazandırmak için buradalar. Öğretenlerinizin görevi sizleri yararlı ve uygar bir insan olarak yetiştirmektir. Eğitilmemiş toplumlar uygar olamazlar”” söyledi.

Şehit Piyade Uzman Çavuş Selçuk Gürdal İlkokulu öğrencilerinin şiirler okuduğu programda Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün İlköğretim için söylediği sözler okundu. Okulun 8. Sınıf öğrencileri ise, bu yıl okula ilk defa başlayan minik öğrencileri çiçeklerle karşıladı.

okullaraçılışçelenkkoymaprog (2) okullaraçılışçelenkkoymaprog (3) okullaraçılışçelenkkoymaprog (4) okullaraçılışçelenkkoymaprog (5) okullaraçılışçelenkkoymaprog (6) okullaraçılışçelenkkoymaprog (7) okullaraçılışçelenkkoymaprog (8) okullaraçılışçelenkkoymaprog (9)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kişi Doğrulama Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.