KADIN CUMHURBAŞKANI ÜLKEDE ÇOK ŞEY DEĞİŞTİRİR

  • 17 Mayıs 2018
  • 755 kez görüntülendi.
KADIN CUMHURBAŞKANI ÜLKEDE ÇOK ŞEY DEĞİŞTİRİR

KADIN CUMHURBAŞKANI ÜLKEDE ÇOK ŞEY DEĞİŞTİRİR

                        Türkiye büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk sayesinde Cumhuriyetin kuruluşuyla Kadına değer vermiş birçok ülkelerden önce seçme ve seçilme hakkını da tanımıştır.24/Haziran/2018 Cumhurbaşkanı seçimlerinde ilk defa bir kadın adaya oy vereceğiz. İyi partiden aday olan Dr. Meral Akşener Türkiye’nin ilk kadın Cumhurbaşkanı seçilmiş olsa Türkiye de çok şeylerin bir anda değişeceği kesindir.

          Avrupa Devletleri Türkiye de tam demokrasinin işlemediğini, Türkiye’nin geri kalmışlığını zaman zaman söyleyip beyanatlar veren Avrupalı siyasetçilere bir Türk kadın Cumhurbaşkanı seçerek tokat gibi bir cevap vermiş oluruz. Malumunuz olduğu gibi İngiltere ve Almanya Başkanları kadın ve Avrupa olsun dünyada olsun söz sahibiler. Türkiye’ye  kadın Cumhurbaşkanı her şeyi değiştirebilir ve yıllarca  avrupanın kapılarında girmek için beklediğimiz Avrupa birliğine girmesini kolaylaştırabilir. Komşuluk  yaptığımız ülkelerle son zamanlarda bir çok nedenlerle aramız bozuldu. Komşuluk ilişkileri iyi olmadığı içinde ithalat ve ihracat  pazarlarımızda durgunluklar göze çarpmaya başladı ve bu nedenlerle ülkenin ekonomik durumu sarsıldı. Hükümet birçok devlete ait satılmaması gerekli  olan ve ülke ekonomisine katkı sağlayan kuruluşları bir bir satmaya başladı. Bu kuruluşların bazılarında yüzlerce kişi çalışmakta evine ekmek götürmekte iken işsiz kaldı. Son zamanlarda ekonominin her gecen gün  kötüye gitmesi, Türk lirasının çok ciddi değer kaybettiği ,faizlerin arması son damla oldu . Hükümet çoğunluğa sahip olduğu Milletvekiline karşın ve istediği kararları Meclisten geçirme avantajı ise bir “ERKEN SEÇİM” kararı almasını maalesef önleyemedi ve Türkiye 24/Haziran/2018 Pazar günü Cumhurbaşkanı seçimi ile Milletvekili seçimini birlikte yapması kararını açıkladı.

                           Bu milletvekili seçimlerinde elli milletvekili daha fazladan seçeceğiz. Halen beş yüz elli Milletvekili mevcutken bu 600 milletvekiline çıkarıldı, ihtiyaç var mıydı? Hiç sanmıyorum. Beş yüz elli Milletvekilinin üçte ikisine sahip olan iktidar daha seçimlere bunca zaman varken acil Erken seçime gitmesi için ani bir karar alması ülkenin iyi bir şekilde yürütülemediğini göstermez mi?  Beş yüz elli Milletvekilini, elli kişi daha artırılarak altı yüze çıkarılması ve Seçilme yaşının 18 olarak belirlenmesi ayrı bir sorun olarak görülmektedir. Tecrübeli  politikacıların başarılı olamadığı yönetime 18 yaşındaki çocuğu seçtirerek ülkeye ne gibi bir yarar sağlayacağı  da  düşündürücüdür. Ülke bu kadar zengin bir devlet mi bu adamlara vekil maaşı ve iki sene vekilliğini müteakip emekli ederek maaş ödeyecek. Ama  bu karamsarlığa karşın en sevindirici durum bu Cumhurbaşkanlığı secimin de  kadın adayın olmasıdır. Kadın idareciler ilişkilerde  daha nazik ve etkili olacaktır.Bu durumda Avrupa da çok önem verilen bir şeydir. Ayrıca  Türkiye’yi batı medeniyetine ve Atatürkün  yoluna çekecek önemli bir olaydır.

                    İyi partiyi kurarak başına gecen Dr. Meral Akşener Cumhurbaşkanlığına adaydır. Tecrübeli bir siyasetçi olarak  daha evvelde İçişleri Bakanı ,Türkiye Büyük Millet Meclisi başkan yardımcılığı gibi  tecrübelere sahiptir. Ayrıca üniversitelerde başarılı öğretim  görevlisi ve doktorasını yapmış, kendisini her konuda yetiştirmiş bir kişidir. Dinar Milli Hareket Partili Belediye Başkanı Sayın Saffet Acar ve parti başkanıyla bazı üyelerle  partiden ayrılması  ve  İYİ partiye Türkiye genelinde ilk gecenler olması meral hanımı çokça  etkilediğine şahit olduk.  Başkan Acar ile  Meral hanımın bir kardeş abla yaklaşımlarının  bütün basında görülmesi,Dinara sık  gelmesi  Dinar ve Dinarlıya verdiği değeri bir kere daha kanıtladı. İyi  Parti adayı sayın Akşenerin seçilmesiyle  Dinar çok avantajlı duruma geçecektir. Defalarca Dinar  çıkardığı  Milletvekillerini Anakaraya  gönderdiği  halde istenilen yatırım ve hizmetleri   alamamasına  artık bir son verilecek  ve Dinar yıllardır özlemini duyduğu yatırımlara kavuşacaktır. Akşener belki de birinci turda seçilemez fakat ikinci tur seçimlerde şansı diğer aday seçmenlerinin de desteğini alarak  seçilme  durumu daha fazla görülmektedir.

         Gerçekçi bir gözle bakarsak  Cumhurbaşkanlığı seçiminin ilk turda hiçbir adayın kazanamayacağı   anlaşılıyor.İkinci turda sayın Akşener’in şansı daha yüksek olur.Özellikle bayan seçmenlerin,yeni oy kullanacak olan gençlerin ve diğer partilerden ayrıca muhafazakarlardan  ,milliyetçi ve de  Atatürkçü  kesimlerden Oy alabilecek bir liderdir.Ülkeye ve Millete şimdiden hayırlı olması dileğiyle .

SAYGILAR.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kişi Doğrulama Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.