Kalkan’ın 19. Kitabı Dağıtıldı

  • 14 Eylül 2017
  • 841 kez görüntülendi.
Kalkan’ın 19. Kitabı Dağıtıldı

Kalkan’ın 19. Kitabı Dağıtıldı

Araştırmacı Gazeteci Yazar Ayhan Kalkan’ın 19. Kitabı olan Çanakkale’de Bir Dinarlı, Bombacı Mehmet Çavuş isimli kitap bin adet basılarak dağıtımı gerçekleştirildi.

Belediye Kültür yayınları adı altında basımı yapılan kitapta Yazar Ayhan Kalkan Bombacı Mehmet Çavuş’un askerlik ve sivil hayatını anlatıyor.

Ayhan Kalkan bu kitabında Çanakkale’de vatanı milleti için savaşan Bombacı Mehmet Çavuş’u anlattığını belirterek kitabı hakkında şunları söyledi, “Bu kitabımda Bombacı Mehmet Çavuş’un askere gidişi, çavuş unvanını alışı, Conbayırındaki kahramanca duruşu, esir düşüşü ve İngilizleri bozguna uğratışını anlatmaya çalıştım” dedi.

Dinar Belediye Başkanı Saffet Acar Araştırmacı Gazeteci Yazar Ayhan Kalkan’ın çıkartmış olduğu Bombacı Mehmet Çavuş isimli kitabı için, kahramanlık hikâyesini halka anlatmaya çalıştığını ve Bombacı Mahmet Çavuş’un Dinar’ın yerel kahramanı olmaktan öte Türkiye’nin bir kahramanı olduğunu ifade ederek kitap hakkındaki düşüncelerini şöyle anlattı, “Çanakkale’de bir Dinarlı, Bombacı Mehmet Çavuş muhtevası küçük, ancak mana ve değeri büyük bir eserdir. Böyle önemli bir değeri günümüze taşımak, hayatını, kahramanlıklarını gelecek nesillere aktarmak görevini yerine getiren Araştırmacı Yazar Ayhan Kalkan’a bir Dinarlı olarak minnet borçluyuz” dedi.

Ayhan Kalkan’ın kitabını temin isteyen vatandaşlarımız Dinar Belediyesi Kültür Müdürlüğüne başvurmaları rica olunur.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kişi Doğrulama Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.