KEMALLETİN YILMAZ’DAN ZİYARET

  • 15 Ekim 2015
  • 731 kez görüntülendi.
KEMALLETİN YILMAZ’DAN ZİYARET

mhpkyilmazzyrt2

 KEMALLETİN YILMAZ’DAN ZİYARET

24.Dönem Afyonkarahisar Milletvekilliği yapan, yine Afyon’dan Milliyetçi Hareket Partisi 2. sıra milletvekili adayı olan Kemalletin Yılmaz, İl Başkanı Raşit Demirel ile birlikte Dinar’a ziyarette bulundu.

Dinar ziyaretinde ilk olarak Belediyeyi ziyaret eden Yılmaz ve Demirel’e MHP İlçe Başkanı İbrahim Acar ve MHP İlçe yönetim kurulu üyeleri refakat etti. Belediye Başkanı Saffet Acar Yılmaz’a ve MHP camiasına başarılar diledi. Kemalletin Yılmaz, Başkan Acar ve beraberinde bulunan heyet, makamda yapılan görüşme sonrasında Salı Pazarında bulunan pazarcı esnaflara ve vatandaşlara ziyarette bulundu.

Kemalletin Yılmaz kimdir?

Kemalettin Yılmaz; 1956 yılında Afyonkarahisar’da doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini Afyonkarahisar‘da tamamladı. 1981 yılında Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nden Ziraat Yüksek Mühendisi olarak mezun oldu.
Memuriyet hayatıma Mersin/Erdemli –Alata Bahçe Kültürleri Araştırma Enstitüsü’nde Mühendis olarak başladı.
Asteğmen olarak yaptığı askerlik görevinden sonra: 1983-1992 yılları arasında Erzincan-Bahçe Kültürleri Araştırma Enstitüsü’nde Teknik Eleman, Şube Şefliği, Müdür Yardımcılığı ve Enstitü Müdürlüğü görevlerini yürüttü. 1988 yılında kurulan Erzincan-Laborant Meslek Lisesi’nin Kurucu Müdürlüğü görevini yaptı. 1992 yılında ilk görev yeri olan Mersin/Erdemli-Alata Bahçe Kültürleri Araştırma Enstitüsü’ne Enstitü Müdürü olarak atandı. 1994-1995 yılları arasında Gaziantep-Antepfıstığı Araştırma Enstitüsü’nde Enstitü Müdürü olarak görev yaptı. 1995-1999 yılları arasında Yalova-Atatürk Bahçe Kültürleri Merkez Araştırma Enstitüsü Müdürü olarak görev yaptı.
Ağustos 1999-2002 yılları arasında Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü görevini yürüttü. 1993 yılında Milli Prodüktivite Merkezi tarafından yılın işverini seçildi.
1999-2003 yılları arasında TİSK’e bağlı TÜHİS (Türkiye Ağır Sanayi ve Hizmet Sektörü İşverenleri Sendikası)’de Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği ve Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürüttü. Her yıl Haziran ayında Cenevre’de yapılan İLO (Dünya Çalışma Örgütü) toplantılarında 2000-2001 ve 2002 yıllarında Türkiye’yi temsilen çalışmalara katıldı.
Muhtelif zamanlarda Almanya, Fransa, İngiltere, İsviçre, Amerika, Meksika ve Hindistan’da düzenlenen araştırma, inceleme ve eğitim amaçlı programlara katıldı.
22. ve 23. dönem Milletvekilliği Genel Seçimlerine MHP Afyonkarahisar 3. sıra Milletvekili Adayı olarak katıldı. 27 Eylül 2009 tarihinde yapılan MHP Afyonkarahisar Olağan İl Kongresi’nde MHP Afyonkarahisar İl Başkanı seçildi. 12 Haziran 2011 Seçimlerinde MHP Afyonkarahisar Milletvekili seçildi. Evli ve iki çocuk babası.
mhpkyilmazzyrt1

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kişi Doğrulama Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.