Kolejde Muhtarlarla Eğitim Toplantısı

  • 04 Eylül 2015
  • 944 kez görüntülendi.
Kolejde Muhtarlarla Eğitim Toplantısı

IMG_0097

Ünal Yılmaz Kolejde Muhtarlarla Eğitim Toplantısı Yaptı

Özel Dinar Öğretmen Ünal Yılmaz Koleji sahibi Ünal Yılmaz Dinar merkez mahalle muhtarları ve Dİnar’a bağlı köy muhtarlarıyla birlikte eğitim toplantısı gerçekleştirdi. Özel Kolej ve okullarda devlet desteğinin 2 Eylül 2015 yani bu gün son olması nedeniyle yapılan toplantıda, her mahalleden belirli sayıda yardıma muhtaç orta okul öğrencisinin Koleje parasız olarak kayıt yapılması konusu görüşüldü.

Öğretmen Ünal Yılmaz Köy ve Mahalle muhtarlarından mahallelerinde ikamet eden maddi durumu el vermeyen öğrencilerin tespit edilmesini ve dolayısıyla bu öğrencilerin Özel Kolejde mezun olana kadar ücretsiz olarak eğitim ve öğretim göreceklerini söyledi.

Dinar’a Kolej Kültürünü yansıtacaklarını da kaydeden Yılmaz yaptığı toplantıda şunları söyledi, ‘Eğitimde kolej kültürü bam başka bir şeydir. Kolej Kültürü demek ayakları yere sağlam basan, özgüveni yüksek öğrenciler yetiştirmek demektir. Düşünen ve serbestçe düşüncesini söyleyebilen gençler yetiştirmek en büyük arzumuzdur. Bizim meslek anlayışımızda başarısız öğrenci yoktur. Öğretemeyen öğretmen vardır. Ben öğretmenliği öğrencilerimden öğrendim. Burada öğretmen kadromuz tam. Öğretmenlerimizin hepsi en az 8 yıllık tecrübeli insanlardır” dedi.

Bugün özel okullara devlet teşviği başvurusunun son günü olduğunu belirten Öğretmen,  ”Ünal Yılmaz, Değerli muhtarlarımız tespit ettiğiniz öğrencilerimizi aileleriyle birlikte kolejimize yönlendiriniz. Çocukların teşvik girişlerini buradan biz yapacağız. Okulumuzun 240 öğrenci kapasitesi var. Ancak biz ilk yılımızda 120 öğrenciyle başlamak istiyoruz” dedi.

IMG_0109

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kişi Doğrulama Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.