Kuran Kursu Cami Açıldı

  • 23 Ağustos 2017
  • 1.523 kez görüntülendi.
Kuran Kursu Cami Açıldı

Dinar’a bağlı İtfaiye mahallesinde bulunan hayırsever vatandaşlar ve Mahalle Muhtarı Bahadır Uysal’ın uğraşlarıyla yaptırılan Kuran Kursu Cami’nin açılışı gerçekleştirildi.

Caminin açılış merasimine Ak Parti Afyonkarahisar Milletvekili Av. Ali Özkaya, İlçe Kaymakamı Mustafa Şahin, Belediye Başkan Vekili Metin Zeybek, Tatarlı Belediye Başkanı Ramazan Gümüş, Ak Parti Dinar İlçe Başkanı Burhanettin Yüksel, İlçe Müftüsü Şahin Yaşar ve vatandaşlar katıldı.

2015 tarihinden bu tarafa gece gündüz demeden, cami için maddi yardım toplayan ve yapılmasında çok büyük emekleri olan İtfaiye Mahalle Muhtarı Bahadır Uysal ve İlçe Müftülüğü tarafından hazırlanan programda İmam Hatipler tarafından Mevlid-i Şerif okundu. Daha sonra çeşitli ikramların gerçekleştiği cami açılış merasiminde konuşan Muhtar Bahadır Uysal şunları söyledi, “23 Aralık 2015’te başladığımız ve 23 Ağustos 2017’de tamamladığımız caminin açılışına hepiniz hoş geldiniz. Ben caminin yapılmasında emekleri geçen başta mahalle sakinlerime, hayırsever vatandaşlarımıza, cami yaptırma derneğimize, Milletvekilimiz Ali Özkaya’ya, Belediye Başkanımız Saffet Acar’a ve diğer bütün dostlara teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Dinar Belediye Başkan Vekili Metin Zeybek ise, caminin yapımına vesile olan Mahalle Muhtarına ve tüm vatandaşlara teşekkür etti.

Caminin açılış merasimine katılarak bir konuşma gerçekleştiren İlçe Kaymakamı Mustafa Şahin ise bu işin mimarının mahalle muhtarı Bahadır Uysal olduğunu, gayreti ve samimiyeti ile çok büyük bir hayır işini başardığını söyledi.

Son olarak konuşan Ak Parti Milletvekili Ali Özkaya’da yaptığı konuşmasında, Peygamber Efendimizin, ‘Kim bu dünyada bir mescit yaptırırsa Allah da ona diğer dünya da bir mescit yapar’ hadisini hatırlatarak Kuran Kursu Camisinin cemaatinin bol olmasını temenni ederek, emeği geçenleri kutladı.

Konuşmaların ardından ise İlçe Müftüsü Şahin Yaşar’ın dua etmesiyle Kuran Kursu Camisinin kurdelesi kesildi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kişi Doğrulama Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.