Kütüphaneler Haftası

  • 28 Mart 2016
  • 1.035 kez görüntülendi.
Kütüphaneler Haftası

Kütüphaneler Haftası

Mart ayının son pazartesi günü itibariyle kutlanılmaya başlanılan ‘Kütüphane Haftası’ etkinlikleri çerçevesinde Dinar Sermaye Piyasası Yatılı Bölge Orta Okulu’nda bir program düzenlendi. Kitap okumanın ve kütüphanelerin ne kadar önemli ve değerli olduğunun anlatıldığı etkinlikte günün anlam ve önemini belirten konuşmayı okul öğrencisi Saliha Begüm Taşbaş  yaparak şunları söyledi, ‘Kütüphane, hizmet verilen toplulukların bilgi gereksinimlerini karşılamak emeliyle başta kitap ve benzeri diğer bilgi kaynakları olmak üzere sağlandığı, tertip ettiği ve bunlardan maksimum düzeyde faydanın sağlanabilmesi için hizmetlerin verildiği toplumsal kuruluşlardır. Kitapla yetişen nesiller başarı dolu ve iyi bir geleceğe doğru koşan insanoğlu olacaktır. Kendisini yetiştirmiş, okuyan fertlerin günlük sohbetleri bile farklıdır. Kitap okumanın imtihan hazırlığına da katkısı vardır. Kitap okuyan ve okuduklarını oldukça iyi değerlendirebilen öğrenciler öteki öğrencilere göre oldukça daha başarıya ulaşmış olmaktadırlar. Kitaplar yardımıyla kimi zaman uçan bir halıya biner, bilmediğimiz diyarlara seyahat ederiz; yeni arkadaşlıklar kurar, kimi zaman hüzünlerimizi kimi zaman neşemizi bu yeni arkadaşlarla paylaşır, asla tanımadığımız evlere konuk oluruz. Tarihin sayfalarında koşar adım dolaşır; destanlara, trajedilere tanıklık ederiz. Geçmişin elem verici vakalarını değiştirmeye gücümüz yetmese de geleceğimizi kitaplardan edindiğimiz tecrübelerle inşa ederiz’ dedi.

Konuşmanın ardından okul öğrencileri kitap okumak ve kütüphanelerin önemiyle ilgili şiirler okudu. Şu okumak ne güzel şey isimli oyun ile birlikte, davetlilere okumayı öğrenmenin yaşının olmadığı ve her yaşta okunabileceği gösterildi. Programın ilerleyen bölümlerinde ise, Kütüphaneler Haftası nedeniyle düzenlenen kitap okuma yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ve Dinar Halk Kütüphanesinden en çok yararlanan öğrencilere ödüllerinin verildi. En son olarak ise kitap kutlarına hediyeleri takdim edildi.

spk-kitap-ktphnhfts (1) spk-kitap-ktphnhfts (2) spk-kitap-ktphnhfts (3) spk-kitap-ktphnhfts (4) spk-kitap-ktphnhfts (5) spk-kitap-ktphnhfts (6) spk-kitap-ktphnhfts (7) spk-kitap-ktphnhfts (8)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Kişi Doğrulama Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.