MALAZGİRT VE 30 AĞUSTOS ZAFERİMİZ

  • 27 Ağustos 2015
  • 1.310 kez görüntülendi.
MALAZGİRT VE 30 AĞUSTOS ZAFERİMİZ

RaifOzturk

MALAZGİRT VE 30 AĞUSTOS ZAFERİMİZ

(BU VATAN SONSUZA KADAR TÜRK KALACAKTIR)

 

Bir kutlu zaferin 944.yılını Türk ve Müslüman olmanın, bu toprakların sahibi olmanın şuuru ile kutluyoruz. Malazgirt Zaferi Anadolu’nun kilitlerini açan, Anadolu’yu Türk Milletine vatan yapan bir zaferdir.

Sultan Alparslan’ın alperenlerinin, velilerinin, gazi ve şehitlerinin yurt edinerek bizlere emanet ettiği bu vatan coğrafyasında doğulusu, batılısı, kuzeylisi, güneylisi kültür, inanç ve kaderleri bir olan bir büyük millet çocukları olarak bin yıldır huzur içinde yaşıyoruz.

Bin yıldır bu toprakları vatan edinen büyük Türk Milleti, bir kısım şer odakları tarafından fitne ve kirli oyunlar marifetiyle özünden uzaklaştırılmaya, parçalanıp zayıflatılmaya çalışılmaktadır. Bin yıllık kardeşlik ayrıştırılmaya, insanlarımız birbiriyle düşman edilmeye çalışılsa da milletimizin mayası, tarihi ve kültürel dokusu sağlamdır. Fitne, yine neticesiz kalacak, bu adi oyunlar yeniden duvara toslayacaktır.

Osmanlı’nın son zamanında bir kez daha sahnelenen bu kirli oyun Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşlarının ve fedakâr vatan evlatlarının canlarını ortaya koyması sonucunda ters yüz edilmiştir. 26 Ağustos’ta 1921’de Afyon’dan başlatılan “Büyük Taarruz”, 30 Ağustos 1921 Başkumandanlık Meydan Muharebesi ile zaferle taşlandırılarak, düşman denize kadar sürülmüş ve Türk Milleti kaderine sahip çıkarak Genç Türkiye Cumhuriyetini kurulmuştur.

Bu coğrafyada yaşayan Müslüman Türk Milleti hür ve müstakil yaşama azmini o günden bu güne demokratik temayüller içinde yaşatmış, çağdaş ve medeni bir millet olarak uluslararası arenada hak ettiği yeri almaya çalışmıştır. Ancak Türk Milletinin düşmanları beyinlerine habis bir ur gibi yerleşen emperyalist düşüncelerinden ve düşmanlıklarından vazgeçmemiştir.

Bugünde Türk Milletini tarihe gömmek, Anadolu topraklarını işgal etmek amacıyla taşeronları PKK terör örgütü vasıtası ile düşmanlıklarını devam ettirmektedirler.

Ancak, bölücü terör unsurları ve her türlü dış müdahaleye açık diğer kirli odaklar, ister sahada olsun ister masa başında, amaçlarına ulaşamayacaktır. Bin yıldır barış, esenlik, huzur ve kardeşlik içinde yaşayan büyük milletimiz mezhebi veya etnik kökenine bakılmaksızın hep beraber sonsuza kadar Anadolu topraklarında bağımsız ve güçlü olarak yaşamaya devam edecektir. Bu irade ve iman bu milletin tarihi ve kültürel dokusunda mevcuttur.

Bu duygularla Malazgirt Zaferi’nin 944.yılı sebebiyle Anadolu’yu vatan eden Sultan Alparslan Gazi’nin, kahraman alperenlerini ve vatanımızın birlik, dirlik ve huzuru için canlarını feda eden azizi şehitlerimizi; 30 Ağustos Zaferimizin 94. Yıldönümü nedeniylede Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve kahraman Mehmetçiklerimizi yad ediyor, şükranlarımızı sunuyoruz. Ruhları Şad, mekânları Cennet olsun… Allah Yüce Milletimizi korusun.

Raif ÖZTÜRK

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Tuğrul ALACAOĞLU dedi ki:

    Selam ve saygıyla Raif Bey Hocam.

BİR YORUM YAZ

Kişi Doğrulama Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.